Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
19 Ekim 2019
Haber
Anket
''Blockchain'' denizciliğin rotasını değiştirecek
Küresel ekonomide dijital dönüşümden şirketlerin en önemli gündem maddelerinden biri de blockchain teknoloji ve onun barındırdığı potansiyeller. Farklı sektörlerdeki dünya devi bir çok şirkette blockchain teknolojisine yatırım yapmaya ve bu alanda işbirliğine devam ediyor. Bu doğrutulda atılan son adım da, A.P. Moller – Maersk ve IBM’in yaptığı ve nakliye ve lojistik endüstrisinden geniş katılımla yeni TradeLens sistemini test ettikten sonra, blockchain uygulamasını dünya genelinde tedarik zincirlerine sunmaya hazırlandığı proje.Blockchain Türkiye Platformu’nun internet sitesinde yer alan habere göre, Maersk ve IBM arasındaki bir iş birliği anlaşmasının meyvesi olan TradeLens, bilgi paylaşımını ve şeffaflığı desteklemek için farklı tarafları bir araya getiren ve sektör çapında yenilikçiliği teşvik eden, daha etkin ve güvenli küresel ticareti körüklemek için tasarlanan blockchain destekli bir sevkiyat çözümü olarak çalışıyor.

94 KURULUŞUN KATILIMIM SAĞLANIYOR

TradeLens’in erken erişim programına 94 kuruluşun katılımı sağlandı. Açık standartlara dayalı TradeLens platformunda dünya çapında yaklaşık 234 deniz ağ geçidi olacak. PSA Singapur, Uluslararası Konteyner Terminal Hizmetleri, Patrick Terminalleri, Hong Kong Modern Terminalleri, Halifax Limanı, Rotterdam Limanı, Bilbao Limanı, PortConnect, PortBase ve Philadelphia Limanı’ndaki Holt Lojistik terminal operatörleri dahil olmak üzere dünya genelinde 20’den fazla liman ve terminal operatörü dahil. Limanlar, pilot testler boyunca küresel APM Terminalleri’nin ağına katılacaklar. Aynı ağ üzerinde gümrük yetkilileri, gümrük komisyoncuları, faydalı kargo sahipleri (BCO’lar), nakliye acenteleri, ulaşım ve lojistik şirketleri de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından tedarik zincirinin farklı paydaşları da çalışacak.

TradeLens’in paydaşları, blockchain akıllı sözleşmeleri kullanarak sıcaklık kontrolünden konteyner ağırlığına kadar değişen IoT ve sensör verileri de dahil olmak üzere sevkiyat verileri ve gönderim belgelerine gerçek zamanlı erişim sağlayacaklar. TradeLens, IBM blockchain teknolojisini, dijital tedarik zincirlerinin temeli olarak kullanıyor ve birden fazla alım satım ortağı arasındaki iş birliğini, ayrıntılardan, gizlilik veya gizlilikten ödün vermeden bir işlemin tek bir paylaşılan görünümünü oluşturarak güçlendiriyor.

Bir beta programı altında yayınlanan ve ClearWay adı verilen ticari belge modülü, güvenli ve değiştirilemez bir denetleme izinin güvencesiyle ithalatçı ve ihracatçıların, gümrük komisyoncularının, gümrüklerin, diğer devlet kurumlarının ve STK gibi güvenilen üçüncü tarafların çapraz kurumsal iş süreçlerinde ve bilgi alışverişinde iş birliği yapmasını sağlıyor.

Kaynak: bloomberght
Eklenme tarihi: 11.08.2018
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 LARA Denizcilik T..
 İZMAİL Kumanya
 DEEP Maritime
 JEDI Yacht
 TEMEL Denizcilik ..
 MİDSHİP Maritime
 DOJİ Denizcilik
 NUR Denizcilik
 TURGUT REİS Deniz..
 ARKAS holding
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim