Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
03 Haziran 2020
Haber
Anket
Somali’de deniz haydutlarının gemisi imha edildi
Somali’de Ekim ayı ortasında Hong Kong bandıralı bir kuru yük gemisine saldıran deniz haydutlarının gemisi, İspanyol amiral gemisi ESPS Castilla tarafından imha edildi.AB Deniz Kuvveti'ne (EU NAVFOR) bağlı korsanlıkla mücadele birimi, Somali’nin 340 deniz mili açıklarında bir korsan gemisine operasyon düzenledi.

16 Ekim’de Hong Kong bandıralı bir kuru yük gemisine korsanlarca Somali açıklarında düzenlenen saldırının ardından AB Deniz Kuvveti'ne (EU NAVFOR) bağlı İspanyol denizciler tarafından bölgede aktif bir korsan varlığı tespit edildi.

Olayın hemen sonrasında korsan faaliyetlerini araştırmak için havalanan İspanya’ya ait bir MPRA (devriye ve keşif uçağı), bölgedeki korsan varlığını doğruladı.

28 Ekim’de AB Deniz Kuvveti komutanı Tuğamiral Alfonso Perez de Nanclares, Afrika’daki korsanlık faaliyetlerini engellemeyi amaçlayan Atlanta Operasyonu kapsamında deniz kuvvetlerini bölgeye yönlendirdi. Atlanta Operasyonu dâhilinde Afrika Boynuzu açıklarında en az 5 savaş gemisi hazır tutuluyor.

Tuğamiral Nanclares, “Atlanta Operasyonu’na ait kaynakları kullanarak korsan faaliyette bulunan grupların tespit ve takibini yürütebiliyor ve gelecekte tekrar saldırı düzenleyemeyecekleri şekilde etkisiz hale getirebiliyoruz” dedi.

Nanclares, ayrıca korsan faaliyetlere karşı caydırıcı önlemlerin devam edeceğini belirterek “Saldırılara açık olan gemi ve mürettebatların Batı Hint Okyanusu’ndan geçişlerini güvenceye alacağız” diye konuştu.

Kuru yük gemisine düzenlenen saldırının ardından İspanyol amiral gemisi ESPS Castilla tarafından yerleri tespit edilen korsan gemisinin mürettebatı, başlatılan operasyon sonucunca güvenli bir şekilde etkisiz hale getirildi.Kaynak: Deniz Haber Ajansı
Eklenme tarihi: 03.11.2018
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 LCM ROTA
 İSTANBUL Denizcil..
 ZİRVE Denizcilik
 HACIBEKİROĞLU Den..
 ERDOĞDU Denizcili..
 CEM Shipping
 KEREM Denizcilik
 SELEN Denizcilik
 PASİFİK Gemi Onar..
 ARAS Deniz İnşaat..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim