Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
22 Eylül 2019
Haber
Anket
Budapeşte'de gemi kazası: En az yedi ölü
Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de dün akşam saatlerinde Tuna Nehri'nde bir gemi gezi teknesine çarptı. Teknenin alabora olması sonucu 7 kişi öldü. 7 kişi kurtarılırken, kayıp 19 kişinin bulunabilmeleri için çalışmalar sürüyor.

Macaristan Kurtarma Dairesi Sözcüsü yaptığı açıklamada, çarşambayı perşembeye bağlayan gece çoğunluğu Güney Kore’den gelen 35 kişiyi taşıyan seyahat gemisinin, kendisinden daha büyük bir gemi ile çarpıştığını ve ardından battığını açıkladı. Kazada en az yedi kişi öldü, yedi yolcunun ise kurtarıldığı açıklandı. Güney Kore Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 19 kayıp yolcunun aranmasına devam edildiği belirtildi. İki kişilik mürettebatın akıbeti ise bilinmiyor.

Macar medyası kurtarma çalışmalarının devam ettiğini duyurdu. Yetkililer aşırı yağış ve nehirdeki akıntının kurtarma çalışmalarını zorlaştırdığını bildiriyor. Su sıcaklığının 15 derece olduğu belirtildi.

Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae In, kriz masası oluşturulmasını ve Macar yetkililerle kayıpların kurtarılması için mümkün olan bütün araçların kullanılması gerektiğini belirtti. Dışişleri Bakanlığı memurlar ve kurtarma görevlilerinden oluşacak 18 kişilik hızlı kurtarma ekibinin kayıpların aranması çalışmalarına katılmak üzere Budapeşte’ye gönderilebileceğini de kaydetti.

Güney Koreli seyahat acentesi Verygoodtour kaza nedeniyle özür diledi. Acente kurbanlar ve ailelerine yardım etmek için her şeyin yapılacağını ifade etti. Güney Kore haber ajansı Yonhap, Hableany adlı gemide Doğu Avrupa’da altı ülke gezmek için yola çıkan 30 turistin bulunduğunu duyurdu. Gemide üç rehber ve iki kişilik mürettebatın da bulunduğu belirtildi. Yolcuların büyük çoğunluğunun 40-50 yaşlarında olduğu ancak altı yaşında bir çocuğun da bulunduğu kaydedildi.

27 metre uzunluğundaki 60 yolcu kapasitesine sahip gemi Budapeşteli denizcilik şirketi Panorama Deck’e ait. Firma sözcüsü dün akşam yaptığı açıklamada, kazanın nedeninin henüz belli olmadığını açıkladı.

Tuna Nehri Budapeşte’nin ortasından akarak kentin iki yakası, Buda ve Pest’i birbirinden ayırıyor. Budapeşte’yi gezmek isteyen turistlerin büyük çoğunluğu gemi turlarını tercih ediyor.
Eklenme tarihi: 30.05.2019
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 UNİTED Maritime
 HAKER Turizm Otel..
 KURUOĞLU Denizcil..
 LARA Denizcilik T..
 MCE KARGO
 ALABANDA Deniz Ta..
 NEMTAŞ Denizcilik
 ADAMAR Denizcilik
 GÜLNAK Denizcilik
 NOSA Den. Loj. It..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim