Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
26 Mayıs 2020
Haber
Anket
Hollanda Hürmüz Boğazı’na askeri gemi yolluyor
Hollanda, Hürmüz Boğazı’nda Fransa’nın öncülüğündeki donanma misyonuna bir gemiyle katkıda bulunacak. Hollanda haber ajansı ANP’nin hükümet kaynaklarına dayanarak aktardığı habere göre, Hollanda’nın göndereceği gemi Ocak ayından başlayarak altı ay süreyle görev yapacak.

Fransa, İran’ın stratejik kanaldaki nakliye faaliyetlerine tehdit oluşturduğu gerekçesiyle petrol tankerleri ve kargo gemilerini korumaya yönelik ABD öncülüğündeki koalisyona katılmak yerine, Hürmüz Boğazı’nda Avrupa’nın kendi güvenlik alternatifini oluşturmak için girişim başlatmıştı.

Fransa Savunma Bakanı Florence Parly, Cumartesi günü yaptığı açıklamada, yeni girişimin gelecek yıl başlarında başlayabileceğini, parlamentolarının onay vermesi halinde Avrupa ve Avrupa dışından 10 ülkenin bu girişime katılabileceğini söylemişti.

ANP, Hollanda hükümetinin Fransa öncülüğündeki misyona katılma kararını Cuma günü resmen açıklamasının beklendiğini bildirdi. Girişime katılmaya sıcak baktıklarını daha önceden açıklayan ülkeler arasında Danimarka, İtalya ve İspanya bulunuyor.

Bölgede konuşlanması öngörülen Avrupa deniz gücünün amacı, ABD’nin İran’ı sorumlu tuttuğu bu yılki tanker saldırılarının ardından Boğaz’da nakliyeciliğin güvenli şekilde yapılabilmesini sağlamak olacak.

Tahran ise Birleşik Arap Emirlikleri açıklarında geçen Mayıs ayında tankerler ve diğer gemileri hedef alan saldırıların arkasında olduğu suçlamalarını reddediyor. Saldırılar, ABD, İran ve Körfez Arap ülkeleri arasındaki gerilimleri daha da kızıştırmıştı. İngiltere, Avustralya ve bazı Körfez ülkeleri ABD’nin öncülüğündeki donanma koalisyonuna katıldı.

Kaynak: VOA
Eklenme tarihi: 26.11.2019
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 DİTAŞ Deniz işlet..
 AKUADEM Ltd Sti
 ALTERNATİF Denizc..
 İZMİR DENİZ NAKLİ..
 IDE Yachting
 MARMARA RoRo
 KOÇANLAR Deniz Ta..
 TCS Denizcilik
 MIRAGE
 SONAY Denizcilik ..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim