Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
26 Mayıs 2018
Haber
Anket
7 Gemiyle Filistin’e yardım götürecekler
“Rotamız Filistin Yükümüz Özgürlük” için düzenlenen basın toplantısına; İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Yunanistan, İngiltere, Amerika ve Endonezya’dan gelen aktivistler, Mazlum-Der İstanbul Şube Başkanı Avukat Cihat Gökdemir, TGTV Başkanı Necati Ceylan, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan, BBP İstanbul İl Başkanı Bayram Karacan katıldı.

42 ülkenin desteğiyle bir araya gelen yardımseverler, “Rotamız Filistin Yükümüz Özgürlük” çalışmasının startını verdi. Düzenlenen basın toplantısında konuşan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, önündeki ilaçları ve diyaliz cihazını göstererek, “Kanser hastalarının kullandığı bu ilaçlar ve böbrek yetmezliği olan hastaların kullandığı bu diyaliz cihazı Gazze’de yok. Bu en basit iki örnek. Ambargodan dolayı Gazze’ye en temel insani ihtiyaçların girilmesine izin verilmiyor. İşte bu ambargoyu kaldırmak için 15 Mayısta gemilerle yola çıkacağız” dedi. Yıldırım, İHH’nın gemi filosu için 1080 kişilik yolcu gemisi ve 3500 tonluk yük gemisi aldığını belirtti. Yıldırım, “Daha önce karayoluyla Filistin’e gittiğimizde gerekirse çöllerde yatarız demiştik. Şimdi ise gerekirse aylarca gemilerde yatarız” diye konuştu.

GEMİLERİ SATIN ALDIK

Harekete Türkiye’den 2, İngiltere’den 3, Yunanistan’dan 1 ve İrlanda’dan 1 gemi olmak üzere toplam 7 gemi katılıyor. Gemilerle 1000 yolcunun yanı sıra Gazze’ye binlerce ton ilaç, tıbbi malzeme, çimento ve demir götürülecek. Armatörlerin güvenlik sebebiyle gemilerini kiraya vermediklerini söyleyen Yıldırım, “Bu yüzden gemileri satın almak zorunda kaldık. Yolcu gemisi Mavi Marmara 1 milyon 800 bin TL’ye, yük gemisi ise 850 bin dolara satın alındı. Ambargo kalktığında gemileri Filistin halkına bağışlayacağız” diye konuştu.

Kaynak: TürkiyeGazetesi
Eklenme tarihi: 03.04.2010
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 SUDE Denizcilik
 MASTER Petrol
 YILMAR Denizcilik..
 ERCAN Denizcilik
 SMARİNE Elektrik
 RANA Denizcilik
 NAVİGA Yatçılık
 PRUVA Denizcilik ..
 ERDOĞAN Shipping
 AKSU Su Dağıtım T..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim