Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
10 Haziran 2023
Haber
Anket
İSTE, denizcilikte Atağa geçti
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılından itibaren ilk öğrencilerini alıyor.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci’nin gayretleri neticesinde, bölüm eğitim öğretim faaliyetlerine eylül ayında başlıyor. İskenderun Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği Akdeniz Bölgesinde tek olması sebebiyle hem bölgesel olarak hem de ülkemizin denizcilik alanında gelişmesinde büyük katkıda bulunacak.İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci yaptığı değerlendirmede

“Mustafa Kemal Atatürk, denizciliğe verdiği önemi çok net bir biçimde bu sözlerle belirtmiştir: ‘Denizcilik sadece ulaştırma işi değil, iktisadi iş olarak anlaşılacak ve tersaneler, gemiler, limanlar ve iskeleler inşa edilecek, deniz sporları kulüpleri kurulacak ve korunup geliştirilecektir. Çünkü: Toprakların ucu deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer. En uygun coğrafi konumda ve üç tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye; endüstrisi, ticareti ve sporu ile en ileri bir denizci ulus yetiştirmek yeteneğindedir. Bu yetenekten yararlanmasını bilmeliyiz. Denizciliği Türk’ün büyük ulusal ülküsü olarak düşünmeli ve onu az zamanda başarmalıyız…’ Sadece ülkemizin geleceği değil, dünyamızın da geleceği, denizleri nasıl kullanacağımıza bağlıdır. Dünya var oldukça dünya ulaşımındaki deniz yolunun vazgeçilmezliği ve hayatiyeti de devam edecektir. Bölümümüz 2023-2024 yılı eğitim öğretiminde öğrenci alımına başlayacak olup bölümümüzün başta İskenderun ve Hatay olmak üzere tüm ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Gençlerimiz yükseköğrenimleri boyunca alacakları kaliteli eğitimle İSTE’li olmanın ayrıcalığını mutlaka yaşayacaklar”

dedi.Kaynak: körfezgazete
Eklenme tarihi: 24.05.2023
Share |
YORUMLARINIZ


Nal topla
Nasıl atak nal topluyorlar farkında değiller.

Yazan: Yavuz akyol - 26/05/2023 18:30:53
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 SAMSUN Shipping
 ATLAS GRUP Denizc..
 ESENYALI Gemi İşl..
 AVRASYA Dentur
 ROTA Gemi
 ARKAS holding
 DİTAŞ Deniz işlet..
 JUNIORORCUN Yat İ..
 DENİZ RASPA
 MEKE Group
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim