Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
28 Şubat 2021
Haber
Anket
Kaptan ‘Şefik Sarıbaş’ ı kaybettik
Yaklaşık 20 gün önce Ukrayna-Mariupol Limanı’nda geçirdiği talihsiz kaza sonucu ağır yaralanan Uzakyol Birinci Zabiti Şefik Sarıbaş, hayata veda etti.

“KULA” Gemisinde 2.Kaptan olarak görev yaptığı esnada, Ukrayna-Mariupol Limanı’nda ambarları kontrol ederken dengesini kaybederek ambara düşen Kaptan Şefik Sarıbaş, ağır yaralanmış ve ilk müdahaleleri Ukrayna hastanelerinde yapılmıştı.

Daha sonra oradaki koşulların yetersiz görülmesi sebebiyle çok başarılı bir operasyonla Türkiye’ye getirilmişti.

Konu ile ilgili önceki haberimiz için tıklayınız

Türk bayraklı KULA Gemisinin sahibi Gürdesan Firması, Başbakanlık, Sağlık Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Mariupol Konsolosluğu ‘nun özverili çalışmaları ile Ambulans uçakla Türkiye’ye getirilen Şefik Sarıbaş yaklaşık 2 haftadır Türkiye’de tedavi görmekteydi.

Geçirdiği ağır darbeye daha fazla dayanamayarak 52 yaşında hayata veda eden Kaptan Şefik Sarıbaş dün İzmir Narlıdere Merkez Camisinde kılınan cenaze namazına müteakip toprağa verildi.

2005 yılından beri tanıdığımız ve görüştüğümüz, sitemizin değerli üyelerinden sayın Kaptan Şefik Sarıbaş ‘ın -ölümüne sebep olacak kadar- işine gösterdiği önem ve bağlılığı anlatması açısından, kendini tanıttığı şu satırları yayınlamayı uygun görüyoruz;

“UZUN SÜREDİR TİCARİ GEMİLERDE ÇALIŞMAKTAYIM. ALKOL SİGARA GİBİ ALIŞKANLIKLARIM YOKTUR. DÖKME YÜK KONUSUNDA TECRÜBELİYİM. YÜKLEME LİMANLARINDA ASLA GEMİDEN VE YÜKÜN BAŞINDAN AYRILMAM. GÖREVİMİ KAMARADAN DEĞİL GÜVERTEDEN AMBAR İÇİNDEN BİZZAT ÇALIŞARAK YÖNETİRİM. ŞU ANDA MESLEKİ VE İNSAN İLİŞKİLERİ AÇISINDAN YETERİNCE OLGUN, TECRÜBELİ VE YETERLİ OLDUĞUMU DÜŞÜNÜYORUM. BİLGİSAYAR VE YÜK PROGRAMLARINI İYİ KULLANIRIM. ÇALIŞMADA TERCİH EDEN FİRMAYI UTANDIRMAYACAĞIMA VE UYUM İÇİNDE ÇALIŞACAĞIMA EMİN OLABİLİRSİNİZ. YÜKÜNÜZÜ TAM YÜKLER TAM OLARAK TESLİM EDERİM. SEYİRDE DE HERGÜN SİNTİNE KUYULARI DAHİL KONTROL EDERİM. SAYGILARIMLA.”

..........................

Şefik kaptan için Allah’tan rahmet, başta eşi Ayşegül hanım olmak üzere ailesi, sevenleri ve bütün denizcilik camiasına başsağlığı dileriz.

www.gemipersoneli.com


Eklenme tarihi: 18.07.2011
Share |
YORUMLARINIZ


ruhu şad olsun
ailesinin, yakınlarının ve camiamızın başı sağolsun, ruhu şad, toprağı bol olsun.

Yazan: Kapt. Coşkan Özdemir - 28.07.2011 16:35:01şefik kaptanımın ailesine allahtan sabır kendisinede allahtan rahmet dilerim... staj dönemimi kendisiyle geçirdim mükemmel bir insandı ne biliyorsam hepsini ondan ve süvari bey atasun baykara'dan öğrendim... yeri doldurulamaz bir insandı...
Yazan: çağrı demirgürz - 25.07.2011 21:16:43DEĞERLİ MELEKDAŞIMIZA ALLAHTAN RAHMET,YAKINLARINA VE GÜRDESAN YETKİLİLERİNE SABIRLAR DİLİYORUM.Dinimiz, ailesinin rızkı için denize çıkmış ve denizde onların rızkını kazanmak için ölen denizcilerein hepsine şehitlik mertebesi vermiştir.Allah bütün denizcileri korusun,onları selametle çoluk çocuklarına kavuşmasını nasip eylesin.
Yazan: YAŞAR HUT - 21.07.2011 00:05:01önce ailesin e ve bütün denizcilerimizin başı sağolsun gece gündüz demeden seyirde olan bütün denizcilerimize allah sabır versin
Yazan: macit sezgin - 19.07.2011 09:56:14DEĞERLİ MESLEKDAŞIMIZI KAYBETMEMİZİN ÜZÜNTÜSÜ İÇİNDEYİZ. ALLAH RAHMET EYLESİN. MEKANI CENNET OLSUN. AİLESİNE VE SEVENLERİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLERİM.
Yazan: RECEP GÜLAY - 19.07.2011 00:48:47Arkadaşımıza allahtan rahmet değerli ailesine sabırlar diler başsağlığı dilerim.
Yazan: şaban altın - 19.07.2011 00:33:19değerli kaptanımıza allahtan rahmet,ailesi dost ve akrabalarına başsağlığı dilerim...allah rahmet eylesin...
Yazan: yücel karaman - 18.07.2011 23:20:05değerli meslekdaşımıza allah rahmet eylesin,sevenlerine ve akrabalarına allah sabırlar ihsan eylesin.
Yazan: beşir dok - 18.07.2011 22:32:58
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 HACI İBRAHİM HACI..
 SEAHAWK Training ..
 DOĞUŞ Denizcilik ..
 GÜRMAR Denizcilik..
 AY İnşaat Turizm ..
 TRIO Denizcilik İ..
 AE Medya Turizm İ..
 SERAKİ Turizm Ltd..
 GÜLTER Denizcilik..
 DOĞUHAN Denizcili..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim