Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
27 Mayıs 2020
Haber
Anket
İHH Somali’ye 3 bin tonluk yardım Gemisi gönderiyor
Doğu Afrika’yı kasıp kavuran kuraklık Somali başta olmak üzere Kenya, Etiyopya, Cibuti ve Uganda’da büyük bir insani felakete dönüştü.Mayıs’tan beri bölgede bulunan İHH İnsani Yardım Vakfı, şimdi de 3 bin tonluk acil yardım gemisi gönderiyor.

Doğu Afrika’yı kasıp kavuran kuraklık Somali başta olmak üzere Kenya, Etiyopya, Cibuti ve Uganda’da büyük bir insanî felâkete dönüşmüş durumda. Bulundukları kasaba ve şehirlerden sınırlardaki kamplara sığınmak için yollara düşen Afrika halkı ölümle pençeleşiyor. Afrika Boynuzu’nda krizin ilk ayak seslerinin duyulduğu Mayıs ayından bu yana bölgede bulunan İHH İnsanî Yardım Vakfı, şimdi de 3 bin tonluk acil yardım gemisini bölgeye gönderiyor. 50 derece sıcaklıkta adeta kavrulan Afrika Boynuzu’nda 3 yıldır yağmur yağmayan yerler bulunuyor. Bölgede bulunan İHH ekipleri ve diğer uluslar arası insanî yardım kurumları müdahale edilmemesi halinde kuraklığın büyük bir felâkete dönüşeceğini belirtmiş ve dünya genelinde acil yardım çağrısında bulunmuştu. Doğu Afrika’daki acil durum dolayısıyla harekete geçen İHH İnsanî Yardım Vakfı Ramazan ayı içerisinde bölgeye gönderilmek üzere temel gıda maddeleri, ilâç ve medikal malzemelerin bulunduğu bir gemi hazırlıyor.

AFRİKA’YA, 3 BİN TONLUK YARDIM

İHH İnsanî Yardım Vakfı, Doğu Afrika’da yaşanan kuraklık ve beraberinde gelen ölümlerin ardından büyük bir yardım kampanyası başlattı. İHH, açlıkla mücadele eden Afrika halkına kardeşlik vazifesini yapmak için tıbbî malzemeler ile birlikte buğday, mısır, un, sıvı yağ, toz şeker, süt tozu, bebe bisküvisi, pirinç ve makarna gibi temel gıda maddelerinden ve acil ilâç ve medikal malzemelerinden oluşan 3 bin tonluk acil yardımı gemisi hazırlıyor.

45 BİN KİŞİYE GIDA YARDIMI

Afet bölgesini “insanlığın sonu” diye nitelendiren İHH Acil Yardım ekipleri Somali ve Kenya’daki kamplara acil gıda yardımında bulunuyor. Somali kamplarında ilk etapta 45 bin kişiye gıda malzemesi dağıtan İHH ekipleri, hastalanan çocuk ve yaşlılarla özel olarak ilgileniyor. İHH ayrıca bir başka kriz bölgesi olan Etiyopya’da da yardım çalışmalarına başlıyor.

YeniAsya

Eklenme tarihi: 29.07.2011
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 GRANMAR Denizcili..
 ROYALMAR Denizcil..
 BODUROĞLU Denizci..
 ÖZEL Martı Denizc..
 BEYTUR Turizm
 ELKENZ Denizcilik..
 EFEMAY Denizcilik..
 LÜFER Turizm orga..
 POLARİS Denizcili..
 ALFA tanker & ACM..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim