Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
22 Şubat 2020
Haber
Anket
Bakan Yıldırım'a Ulaştırma Oscar'ı
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'a, 60. Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) Kongresinde "Ulaştırma Oscar'ı" olarak da bilinen "Toplu Taşıma için Politik Vizyon ve Yüksek Düzeyli Destek Ödülü" verildi.

Bakan Yıldırım, Palexpo'daki kongreye gelişinde İsviçre Ulaştırma Bakanı Doris Leuthard ile UITP Genel Sekreteri Alain Flausch tarafından törenle karşılandı.

Kongre'de yapılan konuşmaların ardından sahneye davet edilen Bakan Yıldırım'a Flausch ve UITP Başkanı Osman Thiam tarafından "Toplu Taşıma için Politik Vizyon ve Yüksek Düzeyli Destek Ödülü takdim edildi.

Yıldırım, İngilizce yaptığı konuşmada, UITP'in 60. kongresine katılmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, verilen ödülden dolayı teşekkür etti.

Ödülü aynı zamanda meslektaşları adına aldığını ifade eden Yıldırım, 10 yıldır Türkiye'nin şehirlerinde toplu taşımayı desteklemek ve geliştirmek için çaba sarf ettiklerini kaydetti.

Marmaray, yüksek hızlı tren ve 3. köprü çalışmalarından bahseden Yıldırım, politikacılar ve yöneticilerin ulaştırma altyapılarını araçlar için değil, halk için geliştirmeleri gerektiğini söyledi.

Törenin ardından, basın mensuplarının ödüle ilişkin sorularını da yanıtlayan Yıldırım, Türkiye'nin UITP içinde çok etkin bir rolü olduğunu ifade ederek, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin de İstanbul'da yapılan metro çalışmaları ve 2023'e yönelik projeler konusunda ödüle layık görüldüğünü anımsattı.

Kendisinin de Türkiye'de son on yılda toplu taşımacılığın geliştirilmesine yönelik, ulusal bazda ve şehirler bazındaki projeler dolayısıyla ödüle layık görüldüğünü dile getiren Yıldırım, toplu taşıma projelerinde belediyelerin tek başlarına başarılı olamadığına dikkati çekti.

Geçen yıl yaptıkları düzenleme ile merkezi hükümetin, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının, metro projelerini, raylı sistemlerini yapması için yasa çıkarttıklarını anımsatan Yıldırım, bu çerçevede, İstanbul'da, İzmir'de ve diğer bazı şehirlerde metro projelerine başladıklarını, bazılarında da başlayacaklarını belirtti.

Yıldırım, "Özellikle 2023'e doğru giderken İstanbul'un artan trafik yükünü, sürdürülebilir bir çözüme kavuşturmak için toplu taşımaya çok önem vermemiz lazım" dedi.

Günümüzde İstanbul'da 23 milyon insanın hareket ettiğini, bunu ağırlıklı olarak belediye, özel halk otobüsleri, raylı sistemler,, servis araçları, taksiler ve gemilerin karşılamaya çalıştığına işaret etti.

Bir süre önce, toplu taşımayı rahatlatmak için bilet ve fiyat entegrasyonu yaptıklarını anlatan Yıldırım, akıllı sistemlerin günden güne daha fazla kullanılmaya başladığını söyledi.

"Çevreci yatırımlara önem vermemiz lazım"

Marmaray'ın önemine dikkati çeken Yıldırım, "Marmaray projesi bittiğinde toplu taşımada önemli ölçüde raylı sistemin payı olacak, kısmen bir rahatlama yaşayacağız" diye konuştu.

Üçüncü köprünün temelini de 29 Mayıs'ta atacaklarını ifade eden Yıldırım, "Araçları değil insanları taşıyan sistemlere daha çok yatırım yapmak lazım. Daha çok çevreci yatırımlara önem vermemiz lazım" değerlendirmesini yaptı.

Kongrede, İstanbul Büyükşehir Belediyesi de toplu taşıma projelerini gerçekleştirmedeki başarısından dolayı ödül aldı.

Bakan Yıldırım daha sonra İsviçreli Bakan Leuthard ile "Hareketlilik ve Şehir Ulaşımı Fuarı'nın açılışını yaptı ve fuarda Otokar ile Temsa stantlarını dolaştı.


Kaynak: AA
Eklenme tarihi: 27.05.2013
Share |
YORUMLARINIZ


buda oldu
HAKEDİLMEDEN ALINMIŞ BİR ÖDÜL,HANGİ DENİZCİNİN İŞİ HALLEDİLMİŞ BAKANLIKCA YAHUT LİMAN BAŞKANLIKLARINA TALİMAT VERİLMİŞ DENİZ PERSONELİNİ ÜZMEYİN körler sağırlar birbirini ağırlar HANGİ ULUSLAR ARASI KONSORSİYUMUN BURDA LİMANLARDAN BİRİNDE BİTECEK BİR İŞİ VARDA VERDİLER ACABA

Yazan: mehmet atabey - 28.05.2013 14:45:38
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 DESTİNA Deniz Taş..
 ÇAVUŞOĞLU Kara ve..
 ACT Deniz Taşımac..
 DENİZSAN
 İSKELE Denizcilik..
 AYANOĞLU Denizcil..
 NAVİGA Yatçılık
 DETEK Deniz Tekno..
 BEK Denizcilik
 FURKAN Denizcilik
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim