Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
13 Nisan 2021
Haber
Anket
Vehbi Koç: Mavi vatan için anayasa gerekli
AK Parti İstanbul 1. bölge milletvekili aday adayı Vehbi Koç denizcilik sektöründe 2023’de 40 milyar dolar gelir ve 250 bin istihdamın gerekli olduğunu vurguladı. Mavi vatan için anayasanın gerekli olduğunun altını çizen Koç Türkiye’nin hedefleri açısından denizcilik sektörünün TBMM'de güçlü bir şekilde temsil edilmesi gerektiğini belirtti.AK Parti İstanbul 1. Bölge milletvekili aday adayı Vehbi Koç bölgemizin en güçlü ülkesi olmak için 2023 yılına kadar denizcilik sektörünün sivil, askeri, ticari ve turistik alanda dört kat büyümesi gerektiğini söyledi.

Mavi vatan için anayasa gerekli

Denizcilik sektörünün işverenleri, yöneticileri ve sivil toplum kuruluşlarının TBMM'ye taşımak istediği Koç 2023 hedefleri için denizcilik sektörünün büyümesi gerektiğine işaret etti. Bulunduğumuz coğrafya açısından denizciliğin çok önemli olduğunu belirten Koç “2023 Türk denizcilik vizyonu uluslararası rekabet gücü yüksek küresel ağ ile entegrasyonu sağlanmış ülke ekonomisini destekleyen ve istihdamda artan paya sahip bir yapıda yolcu ve yüklerin zamanında, güvenle ve kesintisiz ulaşımını sağlayacak yapıya kavuşturulması ve sürdürülebilirliğin sağlanması olacaktır. İstikrar içinde büyüyen, gelirini daha adil paylaşan küresel ölçekte rekabet gücüne sahip, bilgi toplumuna dönüşmüş, AB’ye üyelik için uyum sürecini tamamlamış dünya denizciliğinin doğal limanı haline gelmiş, bölgesinde denge ve güven unsuru bir Türkiye olacaktır” dedi.

Türkiye’yi ‘mavi vatan’ olarak tanımlayan Koç deniz ticaretinden alınan payın artırılması için uluslararası ve kabotaj deniz taşımacılığı, gemi inşa sanayisi, gemi inşa yan sanayisi, liman ve kıyı tesisleri işletmeciliklerini, denizcilik meslek eğitimini, deniz turizmini, deniz sporlarını, deniz kültürünü, açık ve kıyısal balıkçılığını, sahil güvenlik ve kıyı emniyeti hizmetlerini, çevre bilincini, iş sağlığı ve güvenliği bilincini, deniz ticaret hukuku alanlarında gelişim ve değişimin gerekliliğinin altını çizdi. Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan Vehbi Koç gündem ve siyasete ilişkin yazılarını sosyal medyadan kamuoyu ile paylaşıyor. Denizcilik sektörünün TBMM'de güçlü bir şekilde temsil edilmesi gerektiğini vurgulayan Koç "AK Parti misyonuna ve vizyonuna hizmet etmek için 1. bölgeden aday adayı oldum" dedi.

Vehbi Koç kimdir?

5 Şubat 1960 tarihinde Ankara'da doğan Koç İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi'nden 1982 yılında mezun oldu. 1991 yılına kadar uzun uzak yol kaptanlığı yapan Koç bu tarihten sonra çeşitli şirketlerde yöneticilik ve kurucu üyelik görevlerini üstlendi. Koç AK Parti İstanbul İl Genel Meclis üyeliği görevini üstlendi. Piri Reis Denizcilik Vakfı kurucu üyesi ve başkan yardımcısı görevlerini yapan Koç 2012 yılından itibaren aynı vakıfta başkanlık görevini üstlenmektedir.Kaynak: Yenişafak
Eklenme tarihi: 09.03.2015
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 KALKAN Denizcilik
 NEVMAR Denizcilik..
 ALPAGUL Denizcili..
 FENWICK MARITIME
 HM Denizcilik Tic..
 MARMARA Deniz Taş..
 SERHAT Feribot A...
 TUZLA Tersanecili..
 SÜVARİ Gemi Kiral..
 RECA MARMARA Nak...
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim