Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
15 Aralık 2019
Haber
Anket
Pirireis Üniversitesi Gemisi Ereğli'de
"Piri Reis Üniversitesi Gemisi Denizlere Yelken Açıyor Projesi" kapsamında Ereğli'ye gelen eğitim gemisi, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları Limanı'na demirledi.Piri Reis Üniversitesi eğitim gemisi, "Piri Reis Üniversitesi Gemisi Denizlere Yelken Açıyor Projesi" kapsamında Karadeniz turunu tamamlayacağı Ereğli ilçesine geldi. Üniversitenin rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, 23 Temmuz Perşembe günü İstanbul'dan 195 stajyer öğrenci, 10 öğretim üyesi ve 51 personelle denize açıldıklarını anımsattı.Öğrencilerin zorunlu stajlarına cevap verecek akademik çalışma yaptıklarını ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:
"Türkiye'de denizcilikle uğraşan diğer üniversitelerle de iletişime geçtik. Bu doğrultuda 8-9 üniversiteden 46 tane öğrenciyi de hiçbir ücret almaksızın misafir ettik. 195 öğrenciyle Tuzla'dan çıktık. Şu an için 2 öğrenci ayrıldı 193 öğrencimiz var. Öğrencilerimiz 5 yıldızlı bir otel ayarındaki gemide staj yapabiliyorlar. Bu sadece basit bir staj gemisi değil, aynı zamanda eğitim ve kültür kazanma gemisidir. Öğrencilerimiz stajlarını tamamlıyor ve her gün çeşitli seminer programları yapılıyor." Erdoğan, üniversitede özellikle Denizcilik Fakültesi, Denizcilik Meslek Yüksek Okulu ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Denizcilik İşletmeciliği Yöneticiliği bölümüne girecek olanlara iş garantisi verdiklerini bildirdi.

Piri Reis'ten sonra Türk denizciliğinin 1980'lere kadar ağır yara aldığına dikkat çeken Erdoğan, şöyle devam etti:
"Piri Reis'in anlam ve önemini tüm dünya fark etti. Piri Reis adı sembol olarak Türkiye ve dünya denizciliğinde bir numara olacaktır. Türkiye gemi inşa sanayisinde ve ona tamamlayıcı alanlarda çok ciddi bir uzman ülke oldu. Rekabetçi olmamızı kısıtlayan ana faktörlerden biri, çelikteki rekabet gücümüzün zayıflığıdır. Kim devreye girecekse bunu çözmeliyiz. Çin ile rekabetçi olmak istiyorsanız, Çin devletinin çelikteki sübvansiyonunu aşmamız gerekiyor."

Erdoğan, üniversitenin mütevelli heyetinin geçen hafta Tuzla'da bin 100 kişilik modern bir yurt yapımı için karar aldığını, yurdun da Eylül 2016'da tamamlanmasının hedeflendiğini sözlerine ekledi.

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) Limanına demir atan gemi, salı günü ilçeden ayrılacak.


Kaynak: Hürriyet
Eklenme tarihi: 17.08.2015
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 CAPELLA Denizcili..
 MY SHIP Group S.A..
 MİLANGAZ Uluslara..
 ATİPOST Turizm
 KAYRAPORT Liman I..
 BEK Denizcilik
 SERVER Denizcilik..
 MFS Line
 AVŞA Denizcilik İ..
 AQUANAUT Diving
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim