Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
01 Nisan 2020
Haber
Anket
Hyundai Heavy Industries’in geliri yüzde 63 düştü
Gemi inşa devi Hyundai, gemi inşa sanayinde meydana gelen küçülmeden kaynaklı olarak yönetim düzeyinde çalışanlarını gönüllü emekliliğe sevkedecek.

Dünyanın en büyük tersanelerinden biri olan Güney Kore merkezli Hyundai Heavy Industries (HHI) rekabet gücünü arttırmak için yönetim planlarını açıkladı. Gemi inşa devi Hyundai, gemi inşa sanayinde meydana gelen küçülmeden kaynaklı olarak yönetim düzeyinde çalışanlarını gönüllü emekliliğe ayıracağını açıkladı.

Hyundai Heavy Industries tarafından yapılan açıklamaya göre; gönüllü emeklilik planı kapsamında üst düzey yönetici kadrosunda çalışanların yüzde 25’inin geçen ay ilişiğinin kesildiği belirtildi. Açıklamaya göre; hızla azalan siparişlerden dolayı yönetim reform planının hayata geçirildiği öğrenildi.

Hyundai’nin yönetim rasyonalizasyon planları, şirket bünyesindeki dinlenme tesisi gibi tesislerin de kapatılmasını veya satılmasını öngörüyor.

Öte yandan şirketin geçtiğimiz hafta birimlerinin sayısını azaltmak için kurumsal değişiklikler yaptığı öğrenildi. Bu kapsamda Hyundai, şirketin birim sayısını 391’den 305’e indirdi. Hyundai Heavy Industries tarafından yapılan açıklamada ise “Büyük ölçüde azalan siparişler ve mevcut krize karşı yeni reform önlemleri alındığı ve şirketin mevcut kriz karşısında planlarını doğru yönetmek için çalıştığı” ifade edildi.

2016 yılının ilk çeyreğinde şirket siparişlerinin yüzde 42 oranında düşmesi sonucu maliyet düşürücü önlemler alındı. Hyundai Heavy Industries, gelirin yüzde 63 oranında düşmesiyle büyük bir darbe aldı ve 2016 yılının ilk çeyreğinde 234 milyon dolara ulaşan zarara uğradığını açıkladı.Kaynak: Deniz Haber Ajansı
Eklenme tarihi: 11.05.2016
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 MNT Denizcilik Ta..
 FORSA Yatçılık
 FENER Denizcilik
 İSTANBULLİNES Den..
 DETEK Deniz Tekno..
 AVŞA Denizcilik İ..
 JASMİNE COURT Hot..
 BOĞAZİÇİ Kum Çakı..
 İS-BİR Denizcilik..
 KAPTANPAŞA Denizc..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim