Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
16 Ağustos 2017
Haber
Anket
Gemici ve Yağcı ’lara ACİL ÇAĞRI !
Gemilerin yurtdışındaki limanlarda yaşadığı bazı sıkıntılardan dolayı Gemici ve Yağcı yeterliğine sahip gemiadamlarının zorunlu yeterlik yükseltmelerini yapmaları gerektiği bildirildi.

Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği, yağcı ve gemici yeterliğindeki tüm gemi adamlarına acil olarak, zorunlu yeterlik yükseltmelerini yapmaları gerektiğini duyurdu.

Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği yağcı ve gemici yeterliliğindeki gemiadamlarına yaptığı duyuruda; STCW Manila Değişiklikleri kapsamında uygulamaya giren zorunlu yeterlik yükseltmelerini acil bir şekilde yapılması gerektiğini kaydetti. Yenilenmiş yeterlilik çalışmalarının, iş müracaatlarında öncelikle tercih edileceği belirtildi.

Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği'nden yapılan açıklama şöyle;

III/4 Yağcı Yeterlikleri III/5 Usta Makine Tayfası Yeterliğine yükselebilirIII/4 Yağcı Yeterliği ile 12 ay deniz hizmeti ibra edilecek ve sınavdan geçilecek. Eğer 12 aylık deniz hizmeti yoksa sadece 6 aylık varsa, 10 günlük bir kurs ile sınav sonrası aynı işlemi yapabilecekler.

II/4 Gemici Yeterlikleri II/5 Usta Gemici Yeterliğine yükselebilirII/4 Gemici Yeterliği ile 18 ay deniz hizmeti ibra edilecek ve sınavdan geçilecek. Eğer 18 aylık deniz hizmeti yoksa sadece 12 aylık varsa, 10 günlük bir kurs ile sınav sonrası aynı işlemi yapabilecekler.

Bu şartlara haiz gemiadamları, bağlı bulundukları Liman Başkanlıkları'na müracatlarında en yakın tarihli sınava girecek. Başarılı olan gemiadamlarına yeni cüzdanları basılarak adreslerine teslim edilecek.

Sınavların bölge bölge olarak gerçekleşeceği ve 2-3 güne tamamlanacağı belirtildi.

Yeterlik yükseltmeleri gerekli hizmet süresine sahip gemiadamları için geçerlidir. Yukarıda belirtilen hizmet süreleri olmayan kişiler yeterlik yükseltmesi yapamaz.
Eklenme tarihi: 11.08.2017
Share |
YORUMLARINIZ


Hakkını kullan
Ahmet Ceylan, haberde 12 aylık hizmeti olanlar 10 günlük kursla Usta Gemici olabiliyor diyor. Böyle bir hak ve yol varsa gerisi liman başkanlığındaki görevliyi ilgilendirmez. Yükseltmek istiyorum dersin ve hakkını kullanırsın ne diye 4 ay daha bekleyesin ki? Belki iş bile bulamayacaksın.

Yazan: Gemici Apo - 14.08.2017 20:51:15


ne yapmam lazim anlamadim
gemiciyim 14 ay deniz hizmetim var bugun liman baskanligina gittim benim stcw II/4 yaziyo ne yapacagim dedim mersin liman baskanligi gerek olmadigini 4 ay sonra zaten usta gemici olacagimi soyledi sirket ise illada istiyorum diyor simdi liman baskanliginami dert yanayim elimden giden işe mi siz daha aranizda anlasamiyorsunuz ben ne yapmaliyim
Yazan: ahmet ceylan - 14.08.2017 20:32:12


Çok düşük maaşlar
Gemi adamı belgesi aldık Denizde benim yardımcımın aldıgı maaşı teklif ediyorlar 10 yildir gemi inşa sanayiinde çalişiyorum işin acemisi olduk lanet olsun böyle sisteme insanları sömürüyorsunuz karada aldığım maaşın yarısını veremiyor kimse yazıklar olsun sisteminize değil belge almak cüzdanımı bile yenilemem. karada denizdekinin iki katını kazanıyorm.
Yazan: Mehmet KARAKAYA - 13.08.2017 10:30:29


Suçlu Kim?
Evraklarımı daha birkaç ay önce yenilettim. Neden o zaman böyle bir uygulama yapmadılar da şimdi zorunlu kılıyorlar? Sayelerinde gemiden ayrılmak zorunda kaldım. Benim gibi niceleri daha vardır. Şirketler de mağdur personeller de mağdur. Suçlu kim? Kimin ihmali var da suçlayalım peki? Sınav zorunlulugundan dolayı işimizden oluyoruz.
Yazan: Hüseyin Akgün - 12.08.2017 10:07:49
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 ALZE Turizm
 FEYZ Denizcilik L..
 AVŞA Denizcilik İ..
 MARDES Gemi
 MARVEL Uluslarara..
 NEGMAR Denizcilik..
 KALKAVAN Group
 SEFER Chartering
 EKOL Denizcilik
 ÇİLLİOĞLU Denizci..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim