Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
13 Aralık 2018
Haber
Anket
''Kanal İstanbul'' yılda 8 milyar dolar kazandıracak
Yılda 50 bin geminin geçeceği "Kanal İstanbul" projesinden her yıl hazine’nin kasasına 8 milyar dolar akacak. Proje ile 1,5 milyon kişiye de iş imkanı doğacak.

Sadece Türkiye’nin değil dünyanın en büyük altyapı projelerinden biri olmaya aday Kanal İstanbul’da gaza basılıyor. ‘Kanal’ın güzergâhı geçtiğimiz haftalarda belli oldu. Önümüzdeki 1 yıl içerisinde ilk kazmanın vurulması bekleniyor.

Proje tamamlandığında, yeni bir uluslararası su yolu olması bakımından, bölgede kartlar Türkiye lehine yeniden dağıtılacak. Günde 150-160 gemiye ev sahipliği yapması beklenen ‘çılgın proje’, Panama Kanalı ile kıyaslandığında, dört katı büyüklüğünde gemi trafiğine hizmet verecek. Kanal İstanbul projesinden 2 bin tonluk bir geminin ödeyeceği geçiş ücreti, 11 bin 24 dolar olacak.

Montrö by-pass olacağı için, Türkiye’nin kasasına yılda yaklaşık 8 milyar dolar girecek. Maliyeti 40 milyar doları bulacağı tahmin edilen Kanal İstanbul, böylece 5 yıl içinde kendini finanse edecek.

Projenin tamamlanmasından sonra bölgede 1,5 milyonluk yeni bir iş imkânı ortaya çıkacak. Körfez sermayesini de cezbedecek kanal sayesinde, yatırımların ciddi oranda artması bekleniyor.

İstanbul’a yılda 50 milyon yabancı ziyaretçinin geleceği öngörülürken, bu sayede yıllık 20-30 milyar dolar turizm geliri elde edilecek. 2023 vizyonu çerçevesindeki ‘Çılgın Proje’nin bütün gelir kalemleriyle birlikte, ilk 5 yılda 100 milyar dolar kazandırması hedefleniyor.
Eklenme tarihi: 09.03.2018
Share |
YORUMLARINIZ


Yalan rüzgarı
Herkese her yalanı söylersiniz, fakat heryalanın müşterisi olmaz . Armatör Sinekten yağ çıkarmanın peşinde , niye bedava geçiş yapaçağı bir su yolundan , para vererek geçsin ? Tiçaret para kazanmak icin yapılır . O proje inşaatçılara yeni bir rant oluşturma projesidir, müşteriside tabiki emlakçılar olacaktır...

Yazan: Atıcı - 12.03.2018 10:50:21
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 İZMAİL Kumanya
 JEDI Yacht
 KADIOĞLU Denizcil..
 YANARTAS Travel A..
 ORCA Denizcilik N..
 ÇETİNKAYA Denizci..
 BOSMAR Gemi Acent..
 DERIN Denizcilik
 PAŞA I.T.S. Ltd.
 DOĞRU Denizcilik
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim