Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
24 Ağustos 2019
Haber
Anket
'Türk Denizciliğine Bakış’ paneli düzenlenecek
Denizcilik sektörünün önemli aktörleri, ‘Türk Denizciliğine Bakış’ isimli panalde sektörün sorunlarını masaya yatıracak. 21 Şubat’ta saat 13.30’da Tuzla Marina’da gerçekleştirilecek olan panele katılımın yoğun olması bekleniyor.

Ulaşım ve turizm ayağıyla ülke ekonomiisinde ve kalkınmasında önemli rol oynayan “Türk Denizcilik Sektörü”, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan başta olmak üzere sektörün önemli temsilcilerinin katılımıyla 21 Şubat 2019 tarihinde saat 13.30’da Tuzla Marina’da gerçekleştirilecek “Türk Denizciliğine Bakış” toplantısında tartışılacak.

Emniyetli taşımacılığın gelişimi, deniz turizminin artması, deniz turizmi teşvikleri, fuarlar ve sektöre etkileri, amatör denizciliğin geliştirilmesi, istihdam ve deniz turizmine dair yatırımlar ile ilgili konulara dikkati çekmek, merak edilenlere yanıt bulmak, farkındalığı arttırmak, eksikliklerin tespit edilip giderilmesini sağlamak amacıyla düzenlenecek olan canlı yayın ve panelde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Türk P&I Genel Müdürü Ufuk Teker konuşmacı olarak yer alacak.

TEMİZ DENİZLERDE EMNİYETLİ DENİZCİLİK

İstanbul başta olmak üzere “Türkiye’nin deniz turizmi ve taşımacılığı açısından öne çıkan bölgelerinde emniyet ne durumda? Can ve mal güvenliği, çevre koruma ile ilgili neler yapılıyor? Deniz ulaşımı ve turizminde güvenli şekilde yelken açabilmek için kimler sorumlu ve bu sorumluluk yerine getiriliyor mu?” bu ve bunun gibi denizciliğin ana sorunları bu panelde en yetkili kişilerin ağzından cevaplarını bulacak.

DENİZCİ ÜLKE DENİZCİ MİLLET

Türkiye, üç tarafı denizlerle çevrili, sahil uzunluğu 8 Bin 333 km olan ve 4 mevsimin yaşandığı bir coğrafya. “Küresel bir sektör olan denizcilikte Türkiye’nin yeri ve önemi nedir? Türk insanı, amatör denizciliğe gereken ilgiyi gösteriyor mu? Deniz ulaşımı, istihdam ve deniz yatırımları istenen düzeyde mi? Deniz araçları, yat, tekne üretim ve satışları, uluslararası rekabetteki durum istenen düzeyde mi? Önümüzdeki dönem, sektörü neler bekliyor?” gibi sorular 2019 yılının ilk büyük denizcilik buluşmasında sektörün tüm aktörleriyle birlikte 2019 vizyonu oluşturulacak.

KONUŞMACILAR VE KATILIMCILAR

Mehmet Cahit Turhan- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı
Mehmet Nuri Ersoy - Kültür ve Turizm Bakanı
Tamer Kıran - Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı
Ufuk Teker - Türk P&I Genel Müdürü
Selim Dursun-Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı
Nadir Alparslan- Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı
Ahmet Kendir - Tuğamiral / Sahil Güvenlik Komutanı
Okay Kılıç- Deniz ve iç sular Düzenleme Genel Müdürü
Durmuş Ünüvar- Deniz Ticareti Genel Müdürü
Salim Özpak- Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü
Hızırreis Deniz- Kıyı Emniyeti Genel Müdürü
Kaynak: Deniz Haber Ajansı
Eklenme tarihi: 08.02.2019
Share |
YORUMLARINIZ


ne bakışı
türk denizciliğinin bakılıcak bir tarafı yok kuru kalabalık yapıp boş konuşmak sorunları gidermez.sayısız okul açıldı şirketlerin yarısı yabancı personel çalıştırıyor çalışanların nerdeyse tamamı sosyal güvenlik ve haklardan yoksun bitmek bilmeyen bürokrasi insanları canlarından bıktırdı deniz ticaretinde dünyadaki payın %3 türk gemicileri olarak rekabet gücümüz yok piyasayı filipin hindli ukraynalı rus çalışanlara almış bu ülkede bir zamanlar denizcilik bakanlığı kurulsun diye kıçını yırtanlar bakanlığında bir işe yarmadığını görmüşlerdir bu ülkede öğrencilerin staj sorunu çözülmedi öğrenci mezun olucak staj yapamıyor bu sadece ufak bir örnek yapılacak bu toplantıda bu sorunu halledin görelim yoksa gerisi fasa fiso.

Yazan: yavuz akyol - 09.02.2019 10:06:04
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 İZMAİL Kumanya
 UZMAR
 GROUPSEA Deniz Ta..
 KDE Marine
 KOTİLOĞLU Deniz N..
 ROTA Gemi
 KLAS Gemi acental..
 MARVEL Uluslarara..
 BAYRAKTAR Denizci..
 DEN-TA Denizcilik
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim