Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
01 Haziran 2020
Haber
Anket
199 gemiye ABD ambargosu
İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, DTO’yu ziyaret eden ABD Dışişleri Bakanlığı heyetinin kendilerine 199 adetlik bir yasaklı gemi listesi verip İran ile ticari ilişkileri durmalarını talep ettiklerini söyledi.Her yıl geleneksel hale gelen Gemi Brokerleri Derneği’nin iftar yemeği Kandilli’deki Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleşti. Yemeğe İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

İftarda bir konuşma yapan Gemi Brokerleri Derneği Başkanı Pelin Gezicioğlu, Ramazan ayının herkese mutluluk ve bereket getirmesini temenni edip Ramazan aylarının kendisine çocukluğunu hatırlattığını belirtti.

Gezicioğlu, iftar organizasyonuna katılım gösteren denizcilik paydaşlarına teşekkür etti.

İftarda konuşan İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, İMEAK Deniz Ticaret Odası’nı ABD Dışişleri Bakanlığı’nın heyetinin ziyareti ile ilgili detayları paylaştı.

Kıran, ABD’nin İran’a uyguladığı ambargo çerçevesinde İran ile iş yapacak denizcilerin ABD tarafından kara listeye alınacağı uyarısını yaptı.

Kıran, Amerikalılar’ın kendilerine 199 gemilik bir liste verdiğini heyetin ABD ile ilişkileri tamamen koparma niyetleri yoksa bu gemilerle kesinlikle iş yapmamaları gerektiğini söyledi.

Kıran, ticari açıdan bunun hoş bir durum olmadığını belirterek “Biz bir taraftan üç kuruş beş kuruş para kazanalım diye uğraşırken, diğer yandan önemli bir pazarı kaybediyoruz. Burada artık iş yok deniyor. Olayda iyi bir yan bulmaya çalışacaksak, bunun aynılarını Yunanistan’a da yapacaklar. Oradan da Çin’e gidip aynı yaptırımları anlatacaklarmış” dedi.

Kıran, ABD’nin kesinlikle hiçbir ülkeye farklı bir uygulama yaptırmayacaklarının altını çizerek “Olayı ABD’nin bakış açısını anlamamız için önemliydi” diye konuştu.

Kıran, kısıtlama listesinde olan İran menşeili şirketlerle ilgili ABD elçiliklerinden bilgi alınabileceğini belirtti.

Kıran, son olarak 15 Mayıs'ta Piri Reis Üniversitesi'nde düzenlenecek 19 Mayıs 1919'un 100. yılı dolayısıyla düzenlenecek Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri için üyelere katılım çağrısında bulundu.Kaynak: İstanbulhaber
Eklenme tarihi: 09.05.2019
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 YALOVA Sualtı Su ..
 ARIF KALKAVAN
 K-S Denizcilik Lt..
 HAKER Turizm Otel..
 LIGHTTOURS Seyaha..
 DENAŞ Deniz Nakli..
 ÜNLÜ Denizcilik
 VBG Denizcilik
 ÇAVUŞOĞLU Kara ve..
 SEA JOGGERS
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim