Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
15 Aralık 2019
Haber
Anket
KKTC Kıyı emniyetinde usulsüzlük soruşturması
KKTC (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) Kıbrıs Türk Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma Şirketi Genel Müdürü Yusuf Burak'ın akaryakıtta, yağda ve tersanede usulsüzlük yaptığı gerekçesi ile hakkında soruşturma başlatıldı. Hem KTKEGK Şirketi'ndeki yüksek giderler hem de Burak ile ilgili iddialar nedeni ile yürütülen soruşturmada hesaplar mercek altına alındı.

Kıbrıs Türk Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma Şirketi’nde usulsüzlük ve vurgun iddiaları.

KTKEGK Şirketi’nde tespit edilen yüksek giderler nedeni ile akaryakıtta, yağda ve tersanede usulsüzlük yaptığı iddia edilen Genel Müdür Yusuf Burak hakkına Sayıştaylık soruşturma başlattı.
5 yıllık sözleşmesinin henüz 2’inci yılında olan ve Genel Müdürlük görevini yürüten Burak’ın görevden alınması halinde 3 yıllık tazminat ödenmesi gerektiği gerekçesi ile Burak’ın görevden alınamadığı belirtiliyor.

FATURALANDIRMADA YÜKSEK MEBLAĞ İDDİALARI

Adı usulsüzlük iddialarına karışan Genel Müdür Yusuf Burak’ın akaryakıt, yağ ve tersane ile ilgili yüksek meblağlı faturalar karşılığında komisyon aldığı iddia ediliyor. Burak hakkında başlatılan soruşturma kapsamında Sayıştaylık’ın Cumartesi günü Burak’ın Girne’deki ofisine baskın yaptığı ve belgeleri mercek altına aldığı belirtiliyor.

Uzun bir süreden beridir KTKEGK Şirketi’nde meydana gelen yüksek giderlerin dikkat çekmesi üzerine başlatılan soruşturmada bazı şüphelerin olduğu, yüksek giderler nedeni ile personelin ödemelerinde de bu ay gecikme yaşandığı öğrenildi.

BİR GEMİ ALAN BURAK’IN BAŞKA BİR GEMİ ALMA HAZIRLIĞINDA OLDUĞU İDDİA EDİLİYOR

KTKEGK Genel Müdür’ü Yusuf Burak hakkındaki yürütülen soruşturma sonucunda Burak’ın kendi adına 1 adet yük gemisi satın aldığı, ikinci gemiyi de alma hazırlığına oluğunun ortaya çıktığı öğrenildi.

Usulsüzlükler ile ilgili henüz net bir tespitin yapılamadığı öğrenilirken, Burak’ın Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan tarafından görevden alınmasının istenildiği edinilen bilgiler arasında.

5 yıllık sözleşme ile Genel Müdürlük görevini yürüten Yusuf Burak’ın henüz 2’inci yılında olduğu, görevden alınması halinde ise geriye kalan 3 yıllık süre için tazminat ödenmesi gerektiği için görevden alınamadığı iddia ediliyor.
Kaynak: Kıbrıspostası
Eklenme tarihi: 09.08.2019
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 HACIÖMEROĞLU Deni..
 YARDIMCI Denizcil..
 SDS Denizcilik ve..
 ADAFARM Su Ürünle..
 GÜRMAR Denizcilik..
 HACIBABA Ltd. Şti..
 MIRAGE
 DENTAŞ Denizcilik
 NNC Shipping. co.
 ASLI Deniz Taş. V..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim