Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
18 Haziran 2024
Haber
Anket
IMO Genel Sekreteri denizcilere iş birliği çağrısında bulundu
Bu hafta Davos'taki Dünya Ekonomik Forumu'nda, IMO Genel Sekreteri Kitack Lim, hava kirliliği ve nakliye kaynaklı sera gazı emisyonlarının acil sorunlarını çözmek için tüm denizcilere işbirliği çağrısında bulundu.Davos'taki Dünya Ekonomik Forumu, Paris Anlaşmasına ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine yönelik ilerlemeyi tartışmak için dünya liderleri bir araya geldi. Foruma katılan Uluslararası Denizcilik Örgütü (International Maritime Organization) (IMO) Genel Sekreteri Kitack Lim açıklamalarda bulundu.

IMO'nun stratejisinin, 2050 yılına kadar sektör çapında emisyonları en az %50 oranında azaltmak olduğuna değinen Lim, bunu sağlamak için önemli sayıda sıfır karbonlu gemi ve sıfır karbon yakıtların kolayca uyarlanabilen gemilerin, filoya 2030'lu yılların başlarında katılacaklarını belirtti.

İklim krizinin en öncelikli konu olması gerektiğine değinen Lim, iklim kriziyle ilgili olarak şunları söyledi: “Sıcaklık kayıtları rutin olarak kırıldığında, buzullar eriyor ve dünyanın bazı kısımları su basıyor, diğer kısmı yanarken, iklim değişikliğini ele almanın insanlığın en büyük önceliği olması gerektiğinden şüphe duyuluyor"

Ayrıca sıfır karbonlu bir denizcilik endüstrisi planlamasının tek başına yapılamayacağını vurgulayan genel sekreter "Altyapı gelişmeleri ve yatırım kararlarının da birlikte alınması, araştırma ve geliştirme girişimlerinin sektörler arası olması ve yeni teknolojilerin aktarılabilir ile ölçeklenebilir olması gerekiyor."dedi.

IMO'nun denizcilik endüstrisinin küresel düzenleyicisi olarak hayati rolünü vurgulayan Lim, "iddialı düzenleyici hedefler teknoloji için katalizör görevi görecek, araştırma, geliştirme ve yeniliği tetikleyecektir. Şimdi gemileri, yakıtları, teslimat mekanizmalarını ve sıfır emisyonlu nakliyeyi desteklemek için gerekli tüm altyapıyı geliştirmeye başlama zamanı" dedi.
Kaynak: Virahaber
Eklenme tarihi: 23.01.2020
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 ER-MAR Denizcilik..
 ERLER denizcilik ..
 NAUTİLUS Diving
 MY SHIP Group S.A..
 TEAM SHIP Crew
 SEACOR INTERNATIO..
 MULTISERVICE Ship..
 FATOGLU Gıda San...
 İMTRANS Denizcili..
 ANKA Denizcilik
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim