Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
15 Temmuz 2024
Haber
Anket
Ro-Ro gemilerindeki yangın emniyeti artırılacak
Avrupa Komisyonu, Ro-Ro gemileri için denizde yangın emniyeti sorununu çözmek üzere 12 milyon Euro'luk bir yatırım yapacağını açıkladı.

13 AB Üye Devletinden proje ortakları, söz konusu uluslararası deniz taşımacılığı sorununu hafifletmek için düşük maliyetli önlemleri araştırıyor.

LASHFIRE Projesi, denizcilikte yangın emniyeti çözümleri geliştirmeyi, uluslararası denizcilik düzenlemelerinin revize edilmesine bir temel oluşturmayı ve sürdürülebilir taşımacılık için daha emniyetli ve rekabetçi gemiler inşa etmek üzere Avrupa endüstrisine bilgi vermeyi amaçlıyor.İsveç RISE Araştırma Enstitüleri tarafından koordine edilmekte olan proje; sektör ortakları, araştırma enstitüleri, üniversiteler, düzenleyici kurumlar, ticari birlikler ve iletişim ve dış ilişkiler uzmanları dâhil olmak üzere 13 AB Üye Devletinden 26 ortağı kapsıyor.

Avrupa Komisyonu, araştırma ve inovasyon programı Horizon 2020 aracılığıyla, Eylül 2019'dan başlayarak 4 yıl boyunca LASHFIRE'e 12,2 milyon Euro yatırım yapacak.

Son yıllarda çok sayıda dikkate değer Ro-Ro gemi yangınının olması ve bu olaylarda herhangi bir azalma belirtisinin olmaması, yangınların daha iyi şekilde önlenmesi ve yönetilmesi ihtiyacının doğduğunu gösteriyor.

Projenin hedefleri ve teknik içeriği, Avrupa Deniz Emniyeti Ajansı (European Maritime Safety Agency – EMSA) tarafından bir araya getirilen bir Avrupalı uzmanlar grubunun işaret ettiği kritik yönlere, IMO içinde uluslararası düzenlemelerin devam eden reformuna ve Ro-Ro gemi operatörlerinin deneyimlere dayanıyor

Proje, ilgili gemi operatörleri ve tersanelerin yardımıyla fizibilite, performans doğrulaması ve uygulama için değerlendirilecek olan yeni ve gelişen teknolojilerden ve prosedürlerden faydalanacak. Geliştirilen çözümlerin sağladığı risk azaltımı ile çevre, maliyet ve mürettebat operasyonları üzerindeki sonuçlar dengelenecek ve böylece Ro-Ro gemilerinin yangından korunmasının sürdürülebilir, pratik ve uzun vadeli bir bakış açısıyla sağlam bir şekilde geliştirilmesi sağlanacak.
Kaynak: Denizhaber.com
Eklenme tarihi: 31.01.2020
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 GEMAK
 TROY M.A.T.
 ORTA DOĞU TEKNİK ..
 ÖZGÜR GÖRSEV Su S..
 YALTUR
 DENİZ RASPA
 BANDIRA Maritime ..
 BEYTUR Turizm
 LNS Marine Ltd. Ş..
 ATASOY Uluslarara..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim