Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
16 Temmuz 2024
Haber
Anket
NATO Askeri gemileri Zonguldak'da
NATO Daimi Mayın Karşıtı Tedbirleri (MKT) Görev Grubu’na mensup askeri gemiler Ereğli Limanı’na demirledi. Gemi Komutanları Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığına ziyarette bulundu.

NATO Daimi Mayın Karşıtı Tedbirleri (MKT) Görev Grubu-2 (SNMCMG-2) gemilerinden, Romanya Deniz Kuvvetleri'ne ait 2Ros V.Adm.Constantin Balescu 274, Almanya Deniz Kuvvetleri'ne ait Fgs Fulda M-1058 ve Bulgaristan Deniz Kuvvetleri'ne ait Bgs Priboy 63 isimli askeri gemiler, Türk Deniz Kuvvetleri'ne ait TCG Akçay M-270 ile birlikte SNMCMG-2 Komutanı Dz.Alb.Valentin Catalin Vlad komutasında Ereğli Limanı’na demirledi.Gemi komutanları Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığına nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Askeri heyeti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Vekili Osman Yeniköy, Başkan Yardımcıları Haluk Okur ve M.Tayyar Mendeş ile birlikte başkanlık makamında ağırladı.Başkan vekili Osman Yeniköy, heyete ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti, “Belediye Başkanımız Sayın Halil Posbıyık adına hepinize hoş geldiniz diyorum. Kendisi çeşitli temaslarda bulunmak üzere Almanya'ya gitti. Ben onun ve belediyemiz adına sizi burada görmekten büyük memnuniyet duyuyorum” dedi.

“EREĞLİ’NİN TARİHİ 6 BİN 500 YILLIK”

Askeri heyete kentin tarihiyle ilgili bilgi veren Yeniköy şunları söyledi:

“Karadeniz Ereğli, tarihi ve zengin kültür mirasıyla dünya çapında en özel bir kaç şehir arasında yer alır. Ereğli'nin ve bölgenin uygarlık tarihi 6500 yıl geriye uzanır. Heykeltraşları, ressamları, yazarları, siyasetçileriyle, yetiştirdiği tarihi kişilikleri ve sanatçılarıyla büyük bir kültürel birikime sahiptir. Herkül'den, üç başlı köpek Kerberus'a, Cehennem Ağzı Mağarası'na uzanan efsaneleri dilden dile dolaşır. Burayı ziyaret ettiğinizde ne kadar büyülü bir ortam olduğunu göreceksiniz. Dünyanın ilk pantomim sanatçısı Krispos Ereğli'de yaşamıştır ve anıtı buradadır. Din ve inançların ortak merkezlerinden biri niteliğinde olması, ülkeler arasındaki kültürel işbirliğinin de iklimini güçlendirmektedir.

ULUSLAR ARASI FESTİVALLER ÇEKİM MERKEZİ YAPIYOR

Doğal liman özelliği, sanayi kenti olması, Osmanlı çileği, zengin balık çeşitleri, elpek bezi ve asıl, uluslararası festivalleri burayı çekim merkezi yapmaktadır. Kurtuluş Savaşı tarihimizde çok önemli yeri olan ve ilk deniz şehidi verdiğimiz Alemdar Gemisi'ni gezeceğinizi öğrenmekten mutluluk duydum.Zengin tarihsel mirasa sahip Karadeniz Ereğli Belediyesi, Türkiye'nin en eski belediyelerindendir. 1880 yılında kurulmuştur. 180 bin nüfuslu bir coğrafyaya hizmet etmektedir. Festivallerimiz sevgi, barış ve dostluk temalıdır ve her yıl uluslararası çapta düzenlenir. Yaklaşık 1 milyon kişi bu sokaklarda bir araya gelir.

ROMANYA VE ALMANYA’DA KARDEŞ KENTLERİMİZ VAR

Belediyemiz Romanya'nın Targoviçte kentiyle Eylül 2004 yılında kardeş belediye oldu. Yine Almanya'nın Düren şehriyle kardeşlik ilişkilerimiz sürüyor. Kısa süre önce bir heyetimiz Düren'deydi, ortak projeler üzerine çalışmalar yapılıyor. Yine 6 ay önce bir heyetimiz Bulgaristan'a giderek Avrupa Konseyi'nin Roman programı çerçevesinde bilgi alışverişinde bulundu.

Belediye olarak halklar arasında barış ve kardeşliğin geliştirilmesine özel önem veriyoruz. Dilerim bu ziyaretler bu işbirliğinin güçlenmesine katkıda bulunur. Hepinize tekrar hoşgeldiniz diyorum. Sizleri burada görmekten duyduğum memnuniyeti ifade ediyorum.”

SNMCMG-2 Komutanı Dz.Alb.Valentin Catalin Vlad, heyet adına sıcak karşılamaları için Belediye heyetine teşekkür etti, karşılıklı hediyeleşme gerçekleştirildi.

NATO Deniz Görev Grubu askeri heyeti 3 Şubat tarihine kadar Ereğli’de bulunacak. Heyet ilçenin tarihi ve turistik yerlerini de gezecek.

Kaynak: pusulagazetesi
Eklenme tarihi: 01.02.2020
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 BAKAN Denizcilik
 OMSAN Lojistik A...
 ADAFARM Su Ürünle..
 ORTAKLAR Gemi Ace..
 BEK Denizcilik
 JEDI Yacht
 İMDAT Gemicilik S..
 BEY Denizcilik
 AKUA GROUP Su Ürü..
 DEAR B Ltd.
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim