Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
15 Temmuz 2020
Haber
Anket
Palmali'ye ait 2 gemide bulunan, 29 mürettebat mağduriyet yaşıyor
Yakıt ve liman borçları nedeniyle İtalya'nın Oristano Limanı'nda tutuklanan Palmali'ye ait 2 gemide bulunan 29 mürettebatın büyük mağduriyet yaşadığı öğrenildi.

Fetullahçı Terör Örgütü Yöneticiliği iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma çerçevesinde tutuklanarak Silivri Kapalı cezaevine konulan Mubariz Gurbanoğlu'nun Yönetim Kurulu Başkanlığını üslendiği Palmali Denizcilik Şirketine ait M/V General Shikhlinsky ve M/V Khosrov Bey isimli genel kargo gemileri, geçen hafta yapılan PSC denetimleri sonucunda liman ve yakıt borçlarından dolayı İtalya'nın Oristano Limanı'nda tutuklandı.İki gemide bulunan 27'si Azerbaycan, 1'i Türk ve 1'i Ukrayna vatandaşı 29 gemi mürettebatının, 10 aydır maaşını alamadığı ve gemi donatanın personelle ilgilenmediği kaydedilirken, her iki gemide yiyecek ve su sıkıntısı yaşandığı öğrenildi.

Oristano Liman İdaresi'nden edinilen bilgiye göre, M/V General Shikhlinsky isimli geminin 90 bin dolar, M/V Khosrov Bey isimli genel kargo gemisinin ise 150 bin dolar yakıt borcu olduğu belirtilirken, her iki geminin liman yanaşma ve operasyon giderlerini de ödemediği belirtildi.

MÜRETTEBATIN YARDIMINA İTALYANLAR YETİŞTİ

Palmali Denizcilik Şirketi'ne ait her iki gemide görev yapan 29 gemi mürettebatının suyu ve yiyeceğinin kalmadığı, donatanın bölge acentesinin, gemi personelinin sorunlarıyla ilgilenmediği kaydedilirken, Oristano Liman İdaresi'nin, her iki gemiye gıda ve su yardımında bulunduğu öğrenildi.

İsmini açıklamayan Azerbaycan vatandaşı mürettebatın yaptığı açıklamada, gemilerinin İtalya'nın Oristano Limanı'nda PSC denetimi sonucu tutulmasından itibaren, Palmali Denizcilik'ten bir destek alamadıklarını ifade ederek, "Şirket, 10 aydır maaşlarımızı ödemiyor. Paralarımız ve haklarımız alamadığımızdan dolayı gemiden inip ülkemize dönemiyoruz. Burada Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine ve ITF'e başvurarak yardım talebinde bulunduk. İtalyan Liman İdaresi, bizlere destek oluyor. Her iki gemide, gıda ve su kalmadı. Önceki gün, Oristano Liman yetkilileri, bizlere 5 günlük gıda ve su yardımında bulundu. Burada büyük mağduriyet yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımız İlham Aliyev'e sesleniyoruz. Lütfen bizleri buradan kurtarın" diye konuştu.Kaynak: İstanbulhaber
Eklenme tarihi: 23.06.2020
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 CAN Dış Tic. ve L..
 TEMEL Kum Çakıl v..
 GN GROUP
 NEGMAR Denizcilik..
 TGS Shipping Serv..
 GRAND OCEAN
 GÜRDENİZ Deniz na..
 İKİZLER Denizcili..
 POLARİS Denizcili..
 YÜTEK Denizcilik
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim