Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
03 Ağustos 2020
Haber
Anket
KKTC'de, limanlardaki grevler 60 gün süreyle yasaklandı!
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde örgütlü sendikalar tarafından başlatılan grevler üzerine Bakanlar kurulu tarafından “grev yasağı” kararı alındı. Karar, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Bugün saat 13.35 sıralarında toplanan Bakanlar Kurulu, ülkeye giriş-çıkışlarda örgütlü sendikalar tarafından başlatılan grevler üzerine “60 günlük grev yasağı” kararı aldı.Söz konusu kararın Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle, grevler ortadan kalktı.

Kararın, 6 sendika temsilcisinin Başbakanlık’ta Başbakan Ersin Tatar ile toplantı yaptıkları sırada Resmi Gazete’de yayınlanması dikkat çekti.

Toplum sağlığı adına, ülkeye giriş yapan kişilerin PCR test sonucu çıkana kadar karantina altına alınması talebiyle grev başlatan ülkeye giriş-çıkışlarda örgütlü sendikalar, grevlerini saat 00.00’a kadar sürdüreceklerini açıklamışlardı.

Resmi Gazete’deki karar şöyle:

"Bakanlar Kurulu, 42/1996 sayılı Toplu iş Sözleşmesi , Grev ve Referandum Yasası’nın 16’ncı maddesinin (3)'üncü fıkrasının verdiği yetkiye dayanarak,

Ercan Havalimanı, Girne ve Gazimağusa Limanlarına ait tüm birimlerde, KTAMS,KAMU-SEN, KAMU İŞ , LİMAN-SEN, GÜÇ-SEN, Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası ve diğer sendikalara üye olan ve/veya olmayan tüm çalışanların başlattıkları grevin, elzem hizmetlerin aksamaması için 27 Temmuz 2020 tarih saat 14.00'ten itibaren 60 (Altmış) gün süre ile ertelenmesine ve Savunma Nizamnamesi'nin 79(B)3 maddesi gereğince ekte sunulan '2020 Grev Yasağı (Hava ve Deniz Limanları) Emirnamesi'nin Resmi Gazete'de yayımlanmasına karar verdi."

Ülkeye giriş çıkış noktalarında örgütlü 6 sendika, ülkeye girişlerde yapılan PCR sonuçları çıkana kadar yolcuların karantinaya alınması yönündeki talepleri karşılanmadığı gerekçesiyle bugün saat 13.00’ten itibaren 00.00’a kadar grev yapacaklarını duyurmuştu.

Sendikalar, ülkede yeniden kapanma noktasında gelinmemesi adına, ülkeye giren kişilerin, PCR sonuçları çıkana kadar insan onuruna yakışır ve sağlık kurallarına uygun şekilde karantinada kalmasını ve Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin bu yönde aldığı kararların uygulanmasını talep ediyor.”
Kaynak: Kıbrıspostası
Eklenme tarihi: 27.07.2020
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 TGS Shipping Serv..
 DELTA Marine Yach..
 ALZE Turizm
 T&O Denizcilik
 ERENLER Denizcili..
 İSKOMARİNE Denizc..
 İSTANBUL MARİNE P..
 NOSA Den. Loj. It..
 MERİDYEN Denizcil..
 AKDENİZ Ro-Ro Den..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim