Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
18 Haziran 2024
Haber
Anket
Türk - Yunan savaş gemileri arasında sıcak temas iddiası!
Yunan basını, Doğu Akdeniz'deki Türk ve Yunan savaş gemileri arasında bir sıcak temas olduğunu iddia etti. Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı ise, böyle bir olay yaşandığına dair ellerinde bilgi olmadığını söyledi. İşte olayla ilgili tüm iddialar...

Yunanistan Armyvoice.gr haber portalında yer alan iddiaya göre, Yunan firkateyni Limnos ve Barbaros sınıfı Türk firkateyni TCG Kemalreis (F-247) Doğu Akdeniz'de manevra yaparken fiziki olarak sürtüştü. Haber portalının iddiasına göre, konu hakkında bilgi veren kaynak, iki geminin çarpışmadığını, sadece 'dokunduğunu' ileri sürdü.

Ayrıca sürtüşmenin, Türk araştırma gemisi Oruç Reis'in bulunduğu bölgede çok fazla savaş gemisinin bulunduğu ve dar alanda manevra yapmaya çalışırlarken de meydana gelmiş olabileceği iddia edildi.YUNANİSTAN GENELKURMAY BAŞKANLIĞI: BİLGİMİZ YOK

Yunan Donanması Genelkurmay sözcüsü, basına yansıyan iddialara ilişkin bir soruyu yanıtladı. Sözcü, bildiği kadarıyla bir gemi çarpışması olmadığını, ellerinde böyle bir bilgi olmadığını söyledi.

Ancak, isminin gizli kalmasını isteyen Milli Savunma Bakanlığı yetkililerinin, büyütülecek bir olay olmadığını belirterek, olayı doğruladığı iddia edildi.

Armyvoice.gr'de, 'Hem Yunanistan hem de Türkiye bu kadar gergin bir ortamda sakin kalmak istiyor gibi görünüyor. Her iki taraf da krizi kontrol edilemeyen boyutlara ulaştırabilecek bir olaydan kaçınıyor.' ifadeleri kullanıldı.

LİMNOS, ORUÇ REİS'E DOĞRU HAMLE YAPTI, KEMALREİS YETİŞTİ

Yunanistan'ın bir diğer savunma portalı Defence-point.gr ise, Türk Yavuz sınıfı bir firkateynin, Oruç Reis'i izleyen Yunan firkateyni Limnos'a çarpmaya çalıştığını iddia etti.

Haberde, "Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Yunan firkateyni Kemal Reis üzerine gelince kaçtı, ancak manevra sonucunda gemiler sürtüştü.

Öte yandan Yunanistan'ın Limnos fırkateyninin, Türk kıta sahanlığı içerisinde çalışma yürüten Oruç Reis'e müdahale etmeye çalıştığı, ancak TCG Kemalreis fırkateyninin Yunan gemisinin hamlesini engellediği iddia edildi.

Bu engelleme sırasında meydana gelen sürtme sonucu, Limnos'un hasar alarak çekildiği de iddialar arasında...
Kaynak: Star
Eklenme tarihi: 13.08.2020
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 DALICI Denizcilik
 TUNA Denizcilik
 ALGEM Denizcilik
 NEVMAR Denizcilik..
 AKMAR Denizcilik
 UMDE Denizcilik
 TUAN Denizcilik
 MY SHIP Group S.A..
 DELTA NAVIGATION ..
 RTS Denizcilik Sa..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim