Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
18 Haziran 2024
Haber
Anket
''Oruç Reis'e saldıracak olursanız bedelini ağır ödersiniz''
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim Oruç Reis'imize sakın saldırmayın' dedik. 'Eğer Oruç Reis'imize saldıracak olursanız bunun bedelini ağır ödersiniz' dedik ve bugün ilk cevabı aldılar" dedi.AK Parti'nin 19'uncu kuruluş yıl dönümü dolayısıyla, Ankara Mamak'ta bulunan 75'inci Yıl Cumhuriyet Amfitiyatro ve Kültür Merkezi'nde program düzenlendi. Merkezde davetliler koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafeye uyarak yerini aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan programın yapılacağı yere eşi Emine Erdoğan ile birlikte geldi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program AK Parti'nin bugüne kadarki seçim şarkılarını seslendiren sanatçıların konseriyle devam etti. Daha sonra 'AK Parti'nin 19'uncu Yıl' adlı filmin gösterimi yapıldı. Ardından partililere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin Allah'ın rızasını, insanlığın sevgisini hedefleyerek kurulduğunu kaydetti. Partinin kurucusunun millet olduğunu belirten Erdoğan, "Tarih boyunca olduğu gibi bu dönem de kerameti kendinde görenler, millette hizmet yolundan ayrılıp şahsi emellerinin peşine düşenler oldu ama hepsi de çok kısa sürede siyaset tarihinin tozlu raflarındaki yerlerini almak zorunda kaldı. Bugün AK Parti Türkiye'nin son 18 yılının mimarı olmanın yanında 2023 hedefleri, 2053 ve 2071 vizyonlarıyla da ülkenin istikbaline taliptir. Ülkemizin ve milletimizin geleceği konusunda AK Parti'den başka bir vizyon, proje ve program sahibi siyasi teşekkül bulunmuyor. Ana muhalefetin ve aynı cephenin diğer partilerinin tek siyasetleri AK Parti'ye saldırmak, tek vaatleri Recep Tayyip Erdoğan'ı indirmek" ifadelerini kullandı.

'PERVASIZ GİRİŞİMLERİN HİÇBİRİNE EYVALLAH DEMEDİK'

AK Parti’nin milletin özlemlerinden ve taleplerinden doğduğunu söyleyen Erdoğan, AK Parti'nin mayasını milletin yoğurduğunu, kumaşını milletin dokuduğunu ifade etti. Türkiye'nin 14 Ağustos 2001 tarihinden bugüne kadar neler yaşadığının asla unutulmaması gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Özellikle 3 Kasım 2002 seçimlerinin ardından AK Parti'yi, hükümet eden ama iktidar olamamış bir parti haline dönüştürmek için oynanan oyunları hep aklımızda tutmalıyız. Kendilerini milletin üstünde gören ve ülkenin de sahibi sanan bir avuç azgın azınlığın nasıl bürokrasiden medyaya ve iş dünyasına kadar çöreklendiği her köşeden bize tuzaklar kurduklarını dün gibi hatırlıyoruz. Her yerden nasıl sürekli krizlere muhatap bırakıldığımızı biz biliyoruz. 2007 Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde iyice ayyuka çıkan hukuksuz ahlaksız pervasız girişimlerin hiçbirine eyvallah demedik. Bunun bedelini de kapatma davasıyla ödedik. Provakatif cinayetlerle nasıl köşeye sıkıştırılmaya çalışıldığımız hala gözlerimizin önündedir" diye konuştu.'ORUÇ REİS'İMİZE SALDIRIRSANIZ BEDELİNİ AĞIR ÖDERSİNİZ'

Davos'taki 'one minute' hadisesinin, AK Parti'nin mazlumlar ve mağdurlar için verdiği mücadelenin uluslararası alanda en yüksek perdeden seslendirilişinin sembolü olduğunu belirten Erdoğan, "O zaman bizlerle beraber orada olanlar o salonu terk ederken neler söylediklerini de iyi biliyoruz. Şimdi parti kurdular. Ne diyorlardı biliyor musunuz? 'İşte şimdi yandık.' Niye? 'One minute' dedik ya. Zamanı gelecek bazı şeyleri çok açık, net de ortaya koyacağız. Şahitleri ile beraber koyacağız ve bu milletin derdiyle dertlenenlerin kimler olduğunu milletim bilecek ama zamanı var. Bu milletin derdiyle dertlenenlerin kimler olduğunu milletim zamanı gelince bilecek. Dört bir yandan eline geçirdikleri her malzemeyle yüklendiler. Suriye'deki iç karışıklıklarla birlikte ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar yeni bir boyuta taşındı. Artık içeride ve dışarıda çok daha sert, çok daha sinsi bir mücadelenin yer yerde kanlı bir mücadele sürecinin içine giriyorduk. Gezi olaylarıyla sokakları işgale, 17- 25 Aralık emniyet yargı darbesiyle milli iradeyi gasp etmeye, çukur eylemleriyle mahalleleri bölmeye çalıştılar. PKK'sından DEAŞ'ına kadar tüm terör örgütlerini üzerimize saldılar. Bunlar da yetmeyince 15 Temmuz'da darbe girişimine kalkıştılar. Kuzey Irak'ta, Suriye'de, Libya'da, Doğu Akdeniz'de yürüttüğümüz harekatlarla bu saldırılara karşı cevabımızı anladıkları dilden verdik. Bugün de verdik. Kendilerine söyledik. 'Bizim Oruç Reis'imize sakın ha saldırmayın' dedik. 'Eğer Oruç Reis'imize saldıracak olursanız bunun bedelini ağır ödersiniz' dedik. Bugün ilk cevabı aldılar" açıklamasında bulundu.
Kaynak: DHA
Eklenme tarihi: 14.08.2020
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 DENLİ Denizcilik
 VERA Denizcilik
 RASİM KAPTAN 1 Ge..
 SEA JOGGERS
 LCM ROTA Denizcil..
 AMİRAL Maritime
 ERDOĞDU Denizcili..
 TUNA Denizcilik
 GRUP İSTANBUL
 UND RORO İşletmel..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim