Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
18 Haziran 2024
Haber
Anket
ONE dünyanın en büyük konteyner gemilerini sipariş etti!
Ocean Network Express (ONE), dünyanın en büyük konteyner gemilerinin inşası ve kiralanması için anlaşma imzaladığını duyurdu.

Ocean Network Express Imabari Shipbuilding iştiraki Shoei Kisen Kaisha ile altı 24.000 teu yeni inşa ultra büyük konteyner gemisinin 15 yıllığına kiralanması için anlaşma imzaladığını duyurdu.Dünyanın en büyükleri olacak konteyner gemilerinin kapasitesi 24.000 TEU'dan fazla olacak, bu da gemilerin taşıyabileceği maksimum yükün dünyada mevcut en büyük gemilerden yüzde 20 daha fazla olacağı anlamına geliyor.

Yeni inşa edilecek gemiler 2023 ve 2024'te teslim edilecek. Anlaşmada 6 adet ultra büyük konteyner gemisinin yer aldığı belirtildi. Yeni gemiler Imabari Shipbuilding konsorsiyumu ve Japan Marine United Corporation tarafından inşa edilecek.

ONE, anlaşmayı hakkında yaptığı açıklamada; "Bu yeni sınıf gemiler, filomuzun rekabet gücünü daha da artırmak için büyük, modern ve yakıt açısından verimli gemiler sunma stratejimiz doğrultusunda attığımız bir adımdır." ifadelerini kullandı.

ONE, 24.000 TEU'yu aşan kapasiteye sahip altı yeni ULCS'nin, kargo kapasitesini en üst düzeye çıkarmayı ve yakıt tüketimini en aza indirmeyi amaçlayan son teknoloji bir gövde tasarımı sayesinde daha düşük karbon emisyonu salacağını belirtti. Gemiler ayrıca IMO'nun emisyon düzenlemelerini karşılamak için egzoz gazı temizleme sistemleri ile donatılacak.

Şu anda ONE'ın sahip olduğu en büyük gemilerin Mitusi O.S.K. hattında faaliyet gösteren 2017 ve 2018 inşa Triumph sınıfı 6 gemi olduğu ve bu gemilerin yaklaşık 20.000 TEU kapasiteli 210.000 DWT olduğu biliniyor.

ONE’ın duyurusu, Hapag-Lloyd'un altı ultra büyük konteyner gemisi sipariş ettiğini bildiren benzer bir açıklamanın ardından geldi.

Dünyadaki en büyük konteyner gemisi

Nisan 2020'de tanıtılan HMM Algeciras, şu anda yaklaşık 24.000 TEU nominal kapasiteye sahip dünyanın en büyük konteyner gemisi olarak kabul ediliyor, ancak bugüne kadarki en büyük yükü 20.000 TEU'nun biraz altındaydı.Kaynak: Denizhaber.com
Eklenme tarihi: 26.12.2020
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 KOTİLOĞLU Deniz N..
 FAAL Denizcilik
 UZAKLAR Denizcili..
 BKT RoRo İşl. A.Ş..
 DALICI Denizcilik
 KAYIKHANE
 NEOPLİS Otel
 DENTA Denizcilik
 TURGUT OKAN Deniz..
 RİMİT Denizcilik
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim