Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
18 Ocak 2021
Haber
Anket
Norveç'te kruvaziyer gemisinin 500 çalışanının işine son verildi
Birçok ülkede olduğu gibi Norveç’te de salgın toplu işten çıkarma gerekçesi oldu. Son olarak Color Line isimli kruvaziyer gemisinin 500 çalışanının işine son verildi.

Norveç'ten İsveç, Danimarka ve Almanya'ya yolcu/araba feribotları taşıyan ve Color Group ASA’ya ait olan kruvaziyer gemisi Colora Line’da çalışan 500 kişi daha işten çıkarılıyor. Colora Line şirketi, 4 Ocak’ta yapılan basın açıklamasında, hükümetin yeni enfeksiyon kontrol önlemleri nedeniyle 500 çalışanını daha işten çıkaracağını açıkladı. 2 bin 100 çalışanı bulunan şirket daha önce de salgın gerekçesiyle bin çalışanını işten çıkarmıştı.Şirket yöneticileri işten çıkarmaların kısa vadeli olduğunu savunarak daha fazla kişinin işten çıkarılmayacağını ileri sürdü. Yapılan açıklamada, yetkililerin Norveç, İsveç, Danimarka ve Almanya arasında yolcu trafiğine tekrar izin vermesi durumunda işten çıkarmaların kısa sürede iptal edilebileceği belirtilerek hükümete de mesaj verildi.

İÇKİ YASAĞI ETKİLİ OLDU

Norveç Hükümeti en son pazar günü açıkladığı yeni önlemlerle tüm ülkede alkollü işçi servisi yasağı getirdi. Buna göre Color Line da alkol servisi yapamayacak ve bu yüzden yolcu sayısının azalacağı tahmin ediliyor. Normelde birçok Norveçli, Color Line benzeri gemilerle Almanya’nın Kiel iline veya Danimarka’ya gemi turu yapıyor. Bu turlarda insanlar hem eğleniyor hem de daha ucuza gelen sigara ve içki alış verişini gerçekleştiriyor. Bu da kruvaziyer gemilerine büyük kârlar kazandırıyor.

Geçen hafta 900 yolcusu bulunan Color Magic isimli gemideki birçok çalışanın koronavirüs testi pozitif çıktığı öğrenildi. 28-30 Aralık tarihleri arasında tüm kruvaziyer seferleri iptal edildi.

DİĞER ÖNLEMLER

Norveç hükümeti 3 Ocak günü, 4 ile 18 Ocak arası için geçerli olan yeni korona önlem ve “önerileri”ni açıkladı. Bu yeni önlemlere göre: Zorunlu ev istisnai ev ziyareti dışında misafir ağırlamaktan kaçınılacak. Kapalı alanda düzenlenen tüm etkinliklerin, spor etkinliklerinin, kültürel etkinlikler ve dini vb toplantıların da 18 Ocak'a kadar ertelenmesi tavsiye ediliyor.

Yurt içi ve yurt dışına seyahatlerden de kaçınılması öneriliyor.

Üniversiteler, yüksekokullar ve meslek okullarındaki tüm öğretim ve planlanan etkinlikler de 18 Ocak’a kadar dijital olacak. Ülkenin tüm liseleri ve ortaokulları kırmızı seviyeye geçecek.

Olanak dahilinde evden çalışılacak çalışması yapılacak.

Bu etkinliklerde en fazla on kişi olacak.

Her durumda, bu olayların çoğu ulusal tavsiyelere uygun olmayabilir ve bu nedenle ertelenebilir veya iptal edilebilir.

Norveç Halk Sağlığı Enstitüsü’nün 3 Ocak açıklamasına göre ülkede 2 bin 113 kişiye korona aşısı yapılmış bulunmakta.Kaynak: evrensel.net
Eklenme tarihi: 06.01.2021
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 APEKS Denizcilik
 BAKAN Denizcilik
 SEA PIONEER Deniz..
 TURGUT OKAN Deniz..
 SETA Denizcilik v..
 CENKER Denizcilik..
 SELAY Shipping
 KAPTANPAŞA Denizc..
 ERDOĞDU Denizcili..
 ROYALMAR Denizcil..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim