Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
28 Şubat 2021
Haber
Anket
Pasifik'te arızalanan Maersk gemisi yüzlerce konteyner kaybetti!
Çin'in Xiamen kentinden Kaliforniya Los Angeles'a ticari seyrini gerçekleştiren Maersk Line'a ait MAERSK Eindhoven isimli geminin çok sayıda konteynerini denize düşürerek kaybettiği açıklandı. Şirket, kaybolan konteyner sayısını değerlendirdiğini ve mürettebatın güvende olduğunu bildirdi.Yüzlerce konteyner kaybolduğu anlaşılıyor!

Danimarka bayraklı 13.100 TEU'luk konteyner gemisi Maersk Eindhoven'ın, 17 Şubat günü Japonya yakınlarında Pasifik Okyanusun'daki sert hava koşullarında motoru arızalandı. Maersk, arıza esnasında gemiden çok sayıda konteyner kaybedildiğini belirtirken, MSC'nin ise yayınladığı bir açıklamada; "Gemide birkaç yüz konteynerin kaybolduğu anlaşılıyor. Herhangi bir MSC müşterisinin kargosunun etkilenip etkilenmediği konusunda henüz bilgilendirilmedik.'' ifadeleri yer aldı.Gerekli tüm adımları atacağız!

Arıza giderilerek geminin itiş gücü yeniden sağlandı ve geminin en yakın güvenli limana seyretmesi bekleniyor. Maersk, yaptığı yazılı açıklamada; "Bu kazayı derhal ve derinlemesine araştırılacak ciddi bir durum olarak görüyoruz. Operasyonlar ve gemi güvenliği en yüksek önceliğimizdir ve gelecekte meydana gelebilecek benzer olayların riskini en aza indirmek için gerekli tüm adımları atacağız. Etkilenen müşteriler için bir müşteri iletişim planı ve talep süreci acilen uygulamaya konuldu."

Geçtiğimiz haftalarda Maersk'in bir başka gemisi olan Maersk Essen'in, Pasifik'te bir fırtınaya yakalanarak Hawaii yakınlarındaki 750 konteyner kaybetmesi ve ONE Apus isimli geminin rekor sayıda konteyner kaybetmesi ile sonuçlanan kazaların konteyner taşımacılığındaki zorluklar ve sorunlara ilişkin tartışmaların artmasına neden oluyor.

Maersk, ilgili makamlara son durum hakkında bilgi verildiğini ve detaylar ortaya çıktıkça güncellemelerin sağlanacağını söyledi.
Kaynak: Denizhaber.com
Eklenme tarihi: 19.02.2021
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 İZMİR DENİZ NAKLİ..
 MİRAGE World Hote..
 ORSA Tanker İşlet..
 MOST Denizcilik
 DADAYLILAR
 KARADENİZ Ro-Ro T..
 DİZMAN Denizcilik
 KALYONCU RoRo Shi..
 MY SHIP Group S.A..
 MEGA-MAR Denizcil..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim