Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
27 Eylül 2021
Haber
Anket
Gemi inşa sektörüne Eximbank desteği
Türk Eximbank’ın Yurt Dışı Teminat Mektubu Programı kapsamında, müteahhitlik ve gemi inşa sektöründe faaliyet gösteren firmalar ihracat atağına kalktı.

Program kapsamında ilk defa gemicilik sektöründe faaliyet gösteren bir firmanın teminat mektubu sorunu giderilerek, gemi ihracatı yapması sağlandı. Söz konusu programdan yararlanan Cemre Marin Endüstri AŞ, Norveç’e balıkçı gemisi ihracatı gerçekleştirdi. Türk Eximbank Genel Müdürü Ali Güney, yurt dışı teminat mektubuyla firmaların, geçici, kesin ve avans teminat mektubu ihtiyaçlarını karşılamaya başladıklarını, programla Kuzey Avrupa ülkeleri başta olmak üzere tüm dünyaya gerçekleştirilen gemi inşa sektörü ihracatının 2 milyar dolar seviyesinin üzerine ulaşmasına katkı sunmayı amaçladıklarını bildirdi.HACİM 2 KAT ARTABİLİR

Cemre Marin Endüstri AŞ Genel Müdür Yardımcısı Ömer Özeroğlu da teminat mektuplarına Avrupa bankası teyidi eklenmesinde yaşadıkları sorununun yeni kontratlar imzalamalarını engellediğini ve birçok talebin diğer Avrupa ülkelerindeki tersanelere kaydığını söyledi.

Özeroğlu, “Bu bir ilk. Biz artık bu programla gemi inşa sektörü olarak ihracat hacmimizi 2 kat artırabiliriz” dedi. Salgın nedeniyle duran yatırımların yeniden hareketlendiğini, sektörün çevreye duyarlı ve yeni teknoloji gemilerde uluslararası arenada gün geçtikçe söz sahibi olduğunu bildiren Özeroğlu, Türk tersanelerinin bu fırsatı kaçırmaması gerektiğine işaret ederek, “Bu paket sektöre çok büyük ivme kazandıracak ve ülkenin ihracat kazanımları da artacak. Türk Eximbank programıyla birlikte yurt dışındaki birçok işi çok daha rahat Türkiye’ye getirerek gemi ihracat hacmimizi artırabiliriz” ifadelerini kullandı.
Kaynak: Türkiyegazetesi
Eklenme tarihi: 27.07.2021
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 NAVİGA Yatçılık
 AE Medya Turizm İ..
 İNKA
 NNC Shipping. co.
 BORA Denizcilik S..
 GARANTİ Denizcili..
 İSKENDERUN Deniz..
 NİSA Uluslararsi ..
 CEM Shipping
 ALBATROS Yatçılık
...
DUYURU


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim