Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
07 Aralık 2021
Haber
Anket
DP World Yarımca’dan rekor
DP World Yarımca, 63 saat içinde 4 vincin kullanıldığı bir operasyonda 9.617 TEU yükleme ve boşaltma ile tek bir gemide kendi konteyner elleçleme rekorunu kırdı.

İhracatta ve toplam dış ticaretteki hızlı artışla birlikte Türkiye limanlarına gelen gemilerin hem büyüklüğü, hem de yük miktarı artıyor. Türkiye’nin en büyük liman işletmelerinden biri olan DP World Yarımca da hafta içinde limanlarda az görülebilecek bir başarıya imza attı. 400 metre uzunluğunda ve 19.462 TEU’luk yük taşıma kapasitesine sahip MSC INGY gemisinde rekor sayılabilecek düzeyde konteyner elleçlendi. Bu rakamla DP World Yarımca yıl içindeki gemi başına yaptığı hareketin tam 50 katına imza atmış oldu. Taşıdığı yükler ağırlıklı olarak Çin ve Güney Kore limanları Ningbo, Shangai ve Busan’dan geliyor.SAATTE 140 HAREKET

DP World Yarmica terminalinin son yıllardaki önemli yatırımların ardından artan kapasitesi sayesinde rekor, 4 vincin saatte vinç başına 35 hareket hızında 140 hareketi tamamlamasıyla mümkün oldu. Türkiye’nin teknolojiye ve yeni nesil liman ekipmanlarına en fazla yatırım yapan konteyner terminali olan DP World Yarımca, bir konteyner hareketini tam 63 saatte gerçekleştirdi. Limandaki bu hızlı operasyonun, teknolojiye ve yeni nesil liman vinçlerine yapılan yatırımla sağlandığını belirten Kris Adams; “Bizim son iki yılda limanda kullanıma sunduğumuz karadan denize ve denizden karaya yükleme ve boşaltma yapan vinçlerimiz sayesinde bu kadar büyük bir operasyonu bu kadar hızlı bir şekilde gerçekleştirebildik. Aynı zamanda yazılım ve nesnelerin interneti yatırımlarımızla da otomasyon açısından en nitelikli liman operasyonuna sahibiz. Bu yatırımlarımız sayesinde Türkiye limanlarında az görülen bir rekora imza attık. Bu başarıda tüm çalışanlarımızın büyük bir emeği var” dedi.
Kaynak: Kocaeligazetesi
Eklenme tarihi: 08.09.2021
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 CLUP CHERRY
 ALZE Turizm
 SARP Yat İmalat S..
 ERTUR Yatçılık
 BLUE DE NIMES
 T&O Denizcilik
 CSR Denizcilik Sa..
 YAREN Denizcilik
 UNİCORİMAN
 ADAMARİN Tur. Taş..
...
DUYURU


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim