Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
25 Haziran 2024
Haber
Anket
Staj ve İstihdama Yönelik İş Birliği Protokolü imzalandı
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Deniz Teknolojileri Meslek Yüksekokulu, (MYO) Çanakkale Liman Başkanlığı, Çanakkale Liman İşletmesi San. ve Tic. A.Ş. (Kolin Gurup) ve Eksen Cem Eken Tekne İmalatı Şirketleri arasında iş birliği protokolü imzalandı.


 
Rektörlük makamında gerçekleşen imza törenine, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, ÇOMÜ Genel Sekreter Doç. Dr. Cüneyt Erenoğlu, Çanakkale Liman Başkanlığı Başkan V.  Cüneyt Aydemir, Çanakkale Liman İşletmesi San. ve Tic. A.Ş. (Kolin Gurup) Ticaret Direktörü  Evren Beceren, Eksen Cem Eken Tekne İmalatı Şirketi Yetkilisi  Cem Eken, Deniz Teknolojileri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Halit Kuşku, Deniz Teknolojileri Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Ümüt Yiğit, Deniz Teknolojileri Meslek Yüksekokulu Yüksekokul Sekreteri Sabiye Fisun Sertkaya, Deniz Teknolojileri Meslek Yüksekokulu Sualtı Teknikeri Çetin Kedioğlu, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Yüksekokul Sekreteri Yusuf Alat katıldı.
 
Üniversite-Sanayi iş birliğinin yanı sıra Deniz Teknolojileri Meslek Yüksekokulu öğrencilerine staj önceliği konularını kapsayan protokol ile ÇOMÜ mezunu öğrencilere istihdam kolaylığı sağlanmış olacak. ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, iş birliği protokolünün verimli sonuçlar doğuracağına inandığını ifade ederken gerçekleşen protokolün özellikle ÇOMܒlü öğrenciler adına çok önemli çalışmalara zemin hazırlayacağını belirtti.
 
Deniz Teknolojileri Meslek Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Halit Kuşku, protokol töreninde yaptığı konuşmada şunları aktardı: “Deniz Teknolojileri MYO olarak stratejik planlarımızı hayata geçiriyoruz. Donanımlı bir öğrenci kalitesine ulaşmak için gerçekleştirdiğimiz iş birliğini başka kurum ve kuruluşlarla da yapmak için çalışmalar yürütüyoruz. Öğrenci merkezli bir üniversite olarak, sadece eğitim döneminde değil istihdam sürecinde de öğrencilerimize destek vermeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda imzalanan protokolün öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum." İmza töreninin ardından karşılıklı hediye takdimleri yapıldı.
Kaynak: bogazgazetesi
Eklenme tarihi: 09.09.2021
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 HAMALOĞLU Denizci..
 MERİÇOĞLI-1 Yat I..
 ALGEM Denizcilik
 ATİPOST Turizm Lt..
 ZİRVE Denizcilik
 DETEK Deniz Tekno..
 KILIÇ Deniz Ürünl..
 A&G Denizcilik
 RECA MARMARA Nak...
 KARYAT Karadeniz ..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim