Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
18 Haziran 2024
Haber
Anket
Tersan Tersanesi, kıyı yolcu gemisi Havila Capella’yı teslim etti
Tersan Tersanesi, Norveçli Havila Kystruten firmasına 4 adet yolcu gemisi siparişinin ilki olan NB1093 proje No’lu Havila Capella’yı teslim etti.

Tersan Tersanesi, 4 adet gemi serisinin ilki olan kıyı yolcu gemisi Havila Capella'yı Norveçli Havila Kystruten firmasına teslim etti. 124 metre uzunluğunda ve 22 metre genişliğindeki Havila Capella, Norveç'in Bergen-Kirkenes Tarihi Sahil Hattı'nda faaliyet göstermek üzere Tersan’dan ayrıldı.Havila Capella, LNG ve batarya ile yüksek enerji verimliliği sağlayan ve düşük emisyon gereksinimlerine uygun bir gemi olarak inşa edildi. 6500 kWs batarya kapasitesine sahip, bu da şu ana kadar dünyanın en büyük batarya kapasitesine sahip gemisi olduğu anlamına geliyor.

Havila Capella, yenilikçi güç üretim sistemi ve enerji tasarruflu gövde tasarımı sayesinde sıfır emisyonla 4 saat kesintisiz seyir gerçekleştirebiliyor. Gemi, rıhtımda hidroelektrik gücü ile şarj ediliyor.

HAV Ship Design tarafından tasarlanan ve DNV gözetiminde inşa edilen Havila Capella, CO2 emisyonlarında yüzde 25 ve NOx emisyonlarında yüzde 90 oranında azalma sağlıyor. Ayrıca Havila Capella, denizden ve soğutma suyundan ısı geri kazanım sistemlerine sahip, geri dönüşüm konusunda gelişmiş teknolojilerle donatılmış bir gemi.

FARKLI KONAKLAMA ALANLARI İLE YÜKSEK İÇ STANDARTLAR

Yüksek iç standartlara ve özgün tasarlanmış konaklama alanlarına sahips Havila Capella, Bergen – Kirkenes tarihi güzergahı üzerinde yolcularına yüksek konfor sunacak.

İkinci, üçüncü ve dördüncü kardeş gemiler olan Havila Castor, Havila Pollux ve Havila Polaris de Tersan Tersanesi'nde inşa aşamasında. Havila Castor çok yakında Capella'yı takip edecek ve önümüzdeki yıl Havila Pollux ve Havila Polaris kardeş gemileri teslim edilmesi planlanıyor.

Tersan Tersanesi Genel Müdürü Mehmet Gazioğlu, Havila Capella'nın tesliminden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Gazioğlu, “Havila Kystruten A.Ş. ile güvenilir bir işbirliği kurmaktan ve ilk gemi olan Havila Capella'yı başarıyla teslim etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Değerli ortağımız Havila'nın bu tarihi rotada seyahat eden yolcularına en kaliteli hizmeti sunma heyecanını paylaşmak bizler için büyük bir mutluluk. Havila'nın Tersan'a olan güveni sayesinde; kardeş gemilerin yapımına devam etmek için hevesle çalışacağız” dedi.Havila Voyages'in CEO'su Bent Martini, bunun bir sevinç günü olduğunu söyledi:

"Havila Capella’yı teslim almak için uzun zaman bekledik ve şimdi ilk gemi nihayet bizim ve Norveç'e doğru yola çıkmak için hazırlanmaya başlayacağız."Kaynak: Deniz Haber Ajansı
Eklenme tarihi: 05.11.2021
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 DALYAN Denizcilik
 UFUK DENİZ Gemici..
 TAN Tanker
 MNT Denizcilik Ta..
 BERRGANİ Denizcil..
 SONAY Denizcilik ..
 YILMAR Denizcilik..
 BEŞİKTAŞ Denizcil..
 AE Medya Turizm İ..
 ATLAS Gemi İşletm..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim