Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
07 Aralık 2021
Haber
Anket
İş garantili yüksekokula yoğun ilgi
Yalova'nın Altınova ilçesinde bulunan yüksekokulda okuyan öğrenciler, mezun olunca yüksek maaşla iş buluyor. İş garantili okul, Türkiye'de tercihlerde 5'inci sırada.

Altınova Meslek Yüksek Okulunda kaynak teknolojisi ve gemi inşaatı bölümleri bulunuyor.Bu okulda okuyan öğrenciler okullarının ikinci yılında Yalova'daki tersanelerde 4 ay iş yeri uygulama eğitimi görüyor. Hem okullarını bitiriyor, hem pratik yaparak işi öğrenen öğrenciler, 2 yılda okuldan mezun olduktan sonra yüksek maaşla iş bulabiliyor.Bölgedeki tersaneler kalifiye eleman sıkıntısı çekerken, bu açığını Altınova Meslek Yüksek Okulundan mezun olan öğrencilerle karşılamaya çalışıyor.Okul iş garantili olduğu için Türkiye'nin her yerinden talep görüyor.

“Vasıflı yetişmiş öğrenci anında iş başı yapabiliyor”

Altınova Meslek Yüksek Okulunda okuyan ve tersanede staj gören Kaynak Teknoloji Programı 2. sınıf öğrencisi Mehmet Mürsel Eker, “Okulumda son yılım. Ben iş yeri eğitimi alıyorum. Buradaki bir tersanede staj yapıp işi öğreniyorum. Hem okulum bitecek, hem de mesleği öğrenmiş olacağım. Okulumdan mezun olduktan sonra iş bulma sıkıntısı çekeceğimi sanmıyorum. İyi bir maaşla iş sahibi olacağım” dedi.

Tersan Tersanesi Plânlama Müdürü Şükrü Eren, Tersan Tersanesi ve Yalova Üniversitesi’nin öğrencilerin son yılını tersanede geçirmeleri için protokol imzaladıklarını söyledi. Eren, pratik uygulamalarla almış oldukları teorik eğitimi pekiştirdiklerine değindi.“Okulumuza iş garantili bir okul diyoruz”

Altınova Meslek Yüksek Okulu Müdürü Hakan Kahramaner, “Okulumuz Türkiye'de ilk olan bir okul. Kamu, özel sektör ve yerel yönetimin bir arada çalışmış oyduğu bir meslek yüksekokulu. Öğrencilerimiz 6 ay iş yerinde, 1,5 yıl da okulda eğitim alıyor. Bu eğitim sonunda mezun olan öğrencilerimiz 6 aylık iş tecrübesiyle mezun oluyorlar. Bu durum da iş aranken ki tecrübe kriterini tamamlamış oluyorlar. Okulumuzun bir başka avantajı, staj yaptıkları iş yerinde iş imkanı bulmaları. Bu nedenle okulumuza iş garantili bir okul diyoruz” diyor.
Kaynak: TRThaber
Eklenme tarihi: 19.11.2021
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 DENTAŞ Denizcilik
 CASPI Cargo Lines..
 ABALCO
 YANARTAS Travel A..
 MİNA Denizcilik v..
 CEM Shipping
 GENTA
 SELMAR Denizcilik
 DENLİ Denizcilik
 OBA Den. Pet. İnş..
...
DUYURU


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim