Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
22 Ocak 2022
Haber
Anket
Trabzon'da birleştirilen liman vinçleri Rusya'ya götürülecek
Rusya'nın Novorossiysk Limanı'nda hizmet verecek 14 milyon avro değerindeki iki konteyner vinci, Trabzon Limanı'nda Türk ve yabancı mühendislerden oluşan 60 kişilik ekibin 4 ay süren çalışmasıyla adeta "lego" gibi birleştirilerek kullanıma hazır hale getirildi.Nisan ayında üretim yeri İrlanda`dan parçalar halinde gemiyle Trabzon Limanı`na getirilen vinçlerin buradaki kurulum aşaması tamamlandı.

Limanlarda konteyner indirmek ve yüklemek için kullanılacak iki dev konteyner vinci, hassas çalışma sonucu yaklaşık 4 ayda birleştirildi.

Parçalarının, limanda yaklaşık 20 bin metrekarelik alanı kapladığı vinçler, Türkiye`nin en büyük ağır nakliyat firmalarından Harekat Nakliyat tarafından monte edildi.

Yüksekliği 108 metreyi bulan, 75 ton taşıma kapasitesine sahip vinçlerin montajında Türk ve yabancılardan oluşan 60 kişilik ekip görev yaptı.

Mobil ve paletli vinçler, taşıma kapasitesi yüksek uzaktan kumandalı araçlar ve çeşitli iş makinelerinin kullanıldığı montaj çalışmasının ardından kullanıma hazır hale getirilen vinçler, raylı sistem kullanılarak "barge" adı verilen futbol sahası büyüklüğündeki dubaya yüklenecek. Vinç yüklü duba da hava şartlarının elverişli olduğu dönemde gemiyle çekilerek deniz yoluyla Rusya`nın Novorossiysk Limanı`na götürülecek."Nakliye işlemi, bu alanda yapılacak ilk operasyon olacaktır"

Trabzon Liman İşletmeciliği AŞ Genel Müdürü Muzaffer Ermiş, vinçlerin kurulumunun çok yoğun ve planlı bir çalışmayla temmuz ortalarında tamamlandığını söyledi.

Vinçlerin yükleneceği dubadan Türkiye`de bir tane bulunduğunu, onun da şu anda Karadeniz`de sondaj faaliyetleri gerçekleştirecek Yavuz Sondaj Gemisi`nin kule montajı çalışmalarında kullanıldığını belirten Ermiş, söz konusu dubanın ay sonuna kadar Trabzon`a getirilerek sevkiyat işlemlerine başlanmasının planlandığını kaydetti.

İrlanda`da üretilen iki vincin toplam maliyetinin 14 milyon avro olduğuna dikkati çeken Ermiş,
"Vinçler, deniz yoluyla Novorossiysk Limanı`na götürülecek, oradaki çok büyük terminallerde kullanılacak. Nakliye işlemi, bildiğim kadarıyla bu alanda yapılacak ilk operasyon olacaktır. Bir dubaya 2 tane STS vincin yüklenerek, hava şartları da göz önünde bulundurularak çekilme işlemi bir ilki gerçekleştirecektir." dedi.Kaynak: TRThaber
Eklenme tarihi: 29.11.2021
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 SÜVARİ Gemi Kiral..
 DOJİ Denizcilik
 BEREM Denizcilik
 UMAR Denizcilik S..
 MUÇO Yatçılık San..
 SDS Denizcilik ve..
 DENİZSAN
 YAMAN Denizcilik
 KALAMIŞ Denizcili..
 CENK GROUP
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim