Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
02 Aralık 2022
Haber
Anket
Bakım ve onarımı bitmeyen Üniversite gemisi için 'denize indirme' töreni düzenlendi
Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) tarafından 2.5 ay önce bakım ve onarım için tersaneye çekilen KTÜ DENAR-1 Bilimsel Araştırma Gemisi için duyurulan ‘denize indirme’ töreni geminin bakım ve onarım çalışmalarının bitirilememesi nedeniyle gerçekleşmedi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ulusal ve uluslararası çalışmalara hizmet vermesi için 32,47 metre uzunluğunda, 9,60 metre genişliğindeki KTÜ DENAR-1 Bilimsel Araştırma Gemisini bir denizcilik firması ile sözleşme imzalayarak bakım ve onarım için Sürmene Tersanesi'ne çekti.2.5 ay önce kızağa çekilerek bakım ve onarım çalışmaları başlayan araştırma gemisinin denize indirme töreni için üniversite tarafından program duyurusu yapıldı. Sürmene Tersanesinde Karadeniz Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen törene Trabzon Vali Yardımcısı Ali Yılmaz, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürü Ünal Bayram, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, öğretim görevlileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.Düzenlenen denize indirme töreninde konuşan KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı,
“Bugün burada araştırma gemimizin hizmete alınma töreni için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bunun için ayrı fon ayırmıştık. O zaman ihale yapıldı, kimse girmedi. Biz üniversite olarak iklim değişikliği konusunda yetkin bir üniversiteyiz. Her türlü çalışmada bu gemi inşallah kullanılacak. Yıllık ne ürettiğini, ne yaptığını takip edeceğim. Denizle kavuşturmak önemli bir adımdır ama bundan sonrası daha önemli. Yüzde 49’u bitti. 51’i buradan ne üreteceğiz. Karadeniz’de bir söz söylenecekse bizim gemi ile fakültemiz söyleyecek”
ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Rektör Çuvalcı tarafından bakım ve onarım çalışmasını yürüten şirket yetkilisine plaket verildi. Üniversite öğrencileri ile araştırma gemisinin önünde toplu fotoğraf çekiminin ardından Rektör Çuvalcı ve beraberindekiler denize indirilemeyen araştırma gemisinde incelemelerde bulundu.
Kaynak: haber61
Eklenme tarihi: 15.11.2022
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 UZMAR Uzmanlar De..
 BABAYLON Hotel
 BURTRANS Shipping
 CVS Denizcilik
 MİLLER&FLAMA Deni..
 KALKAVAN Group
 NARAL Deniz Taşım..
 ÜSTÜN Denizcilik
 BEKIR SENGUL Ship..
 AKINTÜRK Ltd. Şti..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim