Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
02 Aralık 2022
Haber
Anket
Ünlü Yat tersanesi davasında düğümler çözülmeye başladı
Mugla’nin Marmaris ilçesine bagli Bozburun Mahallesi’nde 50 dönüm arazi üzerine kurulu ve Avrupa’nin en büyük tersaneleri arasina giren DSV yatçilik firmasi davalarinda dügümler çözülmeye basladi. Ünlü tersanenin ortaklari arasindaki durulmayan kavgalarda geçtigimiz yil ortaklardan birisi tersaneden uzaklastirilmisti. Uzaklastirilan ortagin görevi kötüye kullandigini belirleyen bilirkisi raporu çikti.Marmaris Yapi ve Eurocorp invest firmalari arasindaki devam eden davalarda bugün biri daha sonlandi. Marmaris Yapi firmasi tarafindan açilan davada, davali Ulviye Alizade Kuçeruk’un müsterek müdürlük yetkilerini kullanirken dürüstlük ve iyi niyet kurallarina aykiri davranip davranmadigi bakimindan davalinin kanunlara, sirket sözlesmesine, iç tüzüklere ve talimatlara uygun hareket etmedigi bilirkisi raporunda yer alan konulardan biri oldu.

Ayrica bilirkisi raporuna göre Eurocorp invest firmasi yetkilisi Ülviye Alizade Kuçeruk’un ortaklik yükümlülüklerini yerine getirmedigi sirket içinde sirket kurarak ortaklarindan gelir kaçirdigi belirlendigi iddia edildi.

DSV Yatçilik firmasinin ortaklarindan Marmaris Yapi Firmasinin Avukati Suna Öztasdönderen Mugla adliyesi Ticaret Mahkemesi’nde görülen karar davasinin ardindan yaptigi açiklamada "Davamiz müdürlükten aczine iliskin bir dava idi. Öncelikle gelen bilirkisi raporu alelacele savcilikta, kapatilan dosyamiz da bizim ne kadar hakli oldugumuzu da bir nevi göstermis oldu. Ortada özellikle vergisel anlamda ve hukuka aykiri cezai müeyyideler gerektiren birçok unsur tespit edildi. Öncelikle DSV sirketinde mevcut bir olagan genel kurul toplantisi oldu. Orada da bir denetçi atandi. Atanan denetçi de yine ayni yönde beyanlarda bulundu. Bu bizim davamizin hakliligini gösteriyor. Tabi çok yipratici bir süreç oldu hem müvekkillerin açisindan hem de vekil olarak kendimiz de bu süreçte çok yiprandik. Dilerdim ki daha kisa sürede bu yargi biraz daha hizlanarak hakliligimizi ispat etsin artik son karari yargi verecek ‘’ diyerek bilirkisi raporunun bundan sonraki davalarda dosyalara eklenecegini de belirtti.
Kaynak: Beyazgazete (İHA)
Eklenme tarihi: 17.11.2022
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 TEMEL REİS Shippi..
 İZMAİL Kumanya
 GÜÇLÜ Denizcilik ..
 B.A.S.K
 KAMAN Denizcilik ..
 DOĞRUYOL KARDEŞLE..
 TROY M.A.T.
 EVMAR Denizcilik
 YELKEN Denizcilik
 CANBAZ Denizcilik
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim