Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
30 Ocak 2023
Haber
Anket
Akdeniz Üniversitesi, Kemer'e Denizcilik Fakültesi açıyor
Antalya'nın Kemer ilçesinde Akdeniz Üniversitesi tarafından yapılacak olan Denizcilik Fakültesi'nin 4 bölümden (Lojistik, Gemi Makineleri İşletme, Denizcilik İşletmeleri ve Deniz Ulaştırma İşletmesi) oluşacağı, laboratuvarları ve idari personel odalarının ve 500 kişilik konferans salonunun yapılacağı bildirildi.

Antalya'nın Kemer ilçesi Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kuzdere Mahallesinde Denizcilik Fakültesi ve 300 kapasiteli üniversite yurdu yapılacağının müjdesini verdi. Başkan Topaloğlu, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Toker ve AÜ Genel Sekreteri Ali Evren İmre ile Kuzdere Mahallesinde Ki üniversite ve yurt alanında incelemelerde bulundu. Kuzdere Mahallesinde Kemer Belediyesine ait 719 ada 2 parseldeki yaklaşık 12 dönümlük alanda inceleme yapan Belediye Başkanı Topaloğlu'na, Kemer Belediye Başkan Yardımcıları Emin Gül ile Gülsüm Bal ve Kuzdere Mahalle Muhtarı Serkan Günay da eşlik etti. Yapılacak olan 4 katlı Denizcilik Fakültesi'nin 4 bölümden (Lojistik, Gemi Makineleri İşletme, Denizcilik İşletmeleri ve Deniz Ulaştırma İşletme) oluşacağı, her bölümün ayrı derslikleri ile laboratuvarları ve idari personel odalarının, 500 kişilik konferans salonunun yapılacağı öğrenildi.

Öğrenci yurdu binasının ise 300 kapasiteli olacağı ve içerisinde yemekhane, kantin, çalışma odaları ve öğrenci odalarının yer alacağı belirtildi.

Eğitime yaptığı katkılarla adından sıkça söz ettiren Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer'in parlayan yıldızı Kuzdere Mahallesi'ne Denizcilik Fakültesi ve 300 kapasiteli öğrenci yurdu yapılacağının müjdesini verdi.

Fakülte ve yurt binasının yapılacağı alanda incelemelerde bulunan Başkan Topaloğlu ve beraberindeki heyet, daha sonra Kemer Belediyesi'nde teknik konularla ilgili fikir alışverişinde bulundu.Başkan Topaloğlu yaptığı açıklamada, Kuzdere Mahallesinde belediyeye ait yaklaşık 12 dönümlük tapulu alanda üniversiteden yetkililerin gelerek inceleme yaptıklarını söyledi.

Yapılacak olan fakülte ve yurt binasıyla ilgili üniversite yetkililerin bir çalışma yaptıklarını da ifade eden Başkan Topaloğlu, “Kemerimize bir eğitim yuvası daha kazandıracak olmaktan dolayı mutluyuz. En kısa zamanda hem üniversiteyi hem de yurdumuzu yapacağız. Kemerimize hayırlı olsun.” dedi.

YURT BİNASININ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Kemer'e kazandırılacak olan yurt binası için protokol imzalandı. Kemer Belediyesinde yapılan imza törenine hayırsever iş insanı temsilcisi katıldı. İmza töreninde kısa bir açıklama yapan Başkan Topaloğlu, Kemer'e güzel bir hizmet daha kazandırmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, yurt binasının yapımını üstlenen hayırsever iş insanına teşekkür ettiklerini söyledi.
Kaynak: Türkiyeturizm
Eklenme tarihi: 19.01.2023
Share |
YORUMLARINIZ


İçi boş
Salla fakülteye vurur arz talep dengesini hesap edin.mezun olunca diplomayı evin duvarına asarlar.

Yazan: Yavuz akyol - 19/01/2023 20:42:05
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 DOKA MARİN Gemici..
 BÜYÜK ÇAMLICA Den..
 FENER Denizcilik
 EVRİM 1 Tur Tekne..
 MİNERAL den. san ..
 TUR YAT SAN
 DALYAN Denizcilik
 İKİZLER Denizcili..
 ERS Denizcilik
 SETA Denizcilik v..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim