Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
30 Ocak 2023
Haber
Anket
Türk sahipli yük gemisi füzelerin hedefi oldu
Ukrayna'nın Kherson Limanı’nda bekleyen Türk sahipli Vanuatu bandıralı Tuzla adlı gemi füzeyle vuruldu. Tuzla adlı geminin yanı sıra Ferahnaz gemisinde de hasar oluştu. Ferahnaz'ın yetkilisi Hüseyin Çebi , "Limana dün bir bomba atıldı. Diğer Türk sahipli gemi isabet aldı ve yanıyor. Bizim gemimize sıçrayan şarapnel parçaları hasarlara neden oldu. Çok sıkıntılı ve endişeliyiz." dedi.Ukrayna’nın Kherson Limanı’nda bekleyen Türk sahipli Vanuatu bandıralı Tuzla adlı gemi bu akşam saatlerinde füzelerin hedefi oldu. Köprü üstünden vurulan kuru yük gemisinin kaptan köşkü yandı. Geminin Türk kaptanının saldırı sonrası şok yaşadığı öğrenildi. Görgü tanıkları şiddetli bir patlamanın yaşandığını belirtirken füzelerin nereden ateşlendiği henüz bilinmiyor.

Tuzla gemisinin savaş nedeniyle Ukrayna limanlarında mahsur kalan gemilerden biri olduğu öğrenildi.‘KORKU İÇİNDEYİZ’

Tuzla adlı geminin yanı sıra Ferahnaz gemisinde de hasar oluştu. Ferahnaz gemisinin bağlı olduğu Çakıroğlu Denizcilik yetkilisi Hüseyin Çebi, “Ferahnaz yaklaşık bir senedir maalesef limanda ve bu savaş nedeniyle mahsur kalmış durumda. Dün bir bomba atıldı limana. Bu limandaki diğer Türk gemisi Tuzla gemisi isabet aldı ve yanıyor. Şu ana kadar da bir müdahale yapılamamış. Ancak bu bombalamanın direkt olarak bizim gemimizle alakası yok. Tabii oradan sıçrayan bazı şarapnel parçaları, gemide bazı hasarlara neden oldu. Ama bu bizim geminin hareketiyle alakalı bir sakınca teşkil etmiyor. Maalesef diğer gemideki bu sıkıntısından dolayı elbette biz de çok üzüntülü ve endişeliyiz. Çünkü bugün o gemiye gelen isabet yarın bizim gemiye de gelebilir korkusu içindeyiz” dedi.

‘HERHANGİ BİR YARALI VEYA CAN KAYBI BİLGİSİ GELMEDİ’

Herhangi bir can kaybı ya da yaralanma bilgisinin gelmediğini belirten Çebi, “Aynı limanda gemiler yan yana. Bir kısmı yanaşık bir kısmı da demir bölgesinde. Tuzla gemisi de yanaşmış bir durumdaydı ve isabet aldı. Herhangi bir yaralı veya can kaybı bilgisi bize de gelmedi. Biz bilgileri bizim gemimizin tek personeli var şu anda kaptanımız ondan alıyoruz. Şu anda kendisi de güvenli bir bölgede olayları takip etmekte. Size aktardığım bilgiler zaten onun ağzında alınmış bilgiler” diye konuştu.
Kaynak: veryansintv
Eklenme tarihi: 25.01.2023
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 CİHAN Gemi Elektr..
 PLUTO Dalış Merk.
 AKSAY
 ATN DENİZCİLİK SA..
 BOĞAZİÇİ Kum Çakı..
 EMİROĞLU Denizcil..
 OSMAN VE YAŞAR EK..
 ASYA Ro-Ro Tur. N..
 ORSA SU ÜRÜNLERİ
 TGS Shipping Serv..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim