Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
01 Nisan 2023
Haber
Anket
Türk enerji gemisi Ukrayna'ye elektrik verecek
Türk şirketi Karadeniz Powership ile Ukrayna devlet şirketi ECU arasında mutabakat zaptı imzalandı. Enerji gemilerinin Ukrayna'ya ulaşmasıyla 1 milyon haneye elektrik verilecek.

Türk şirketi Karpowership, Ukrayna'ya hızlı şekilde 500 megavat kapasiteli yüzer enerji santrallerinin tedarik edilmesi için Ukrayna ulusal şirketi JSC Energy Company of Ukraine (ECU) ile mutabakat zaptı imzaladı. Karpowership tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, şirketin yüzer enerji santralleri sayesinde 1 milyon hanenin elektrik ihtiyacının karşılanacağı belirtildi.Yüzer enerji gemilerinin, Ukrayna'ya ulaşması için Moldova ve Romanya limanlarının kullanılacağı öğrenildi. Karpowership ve ECU şirketlerinin, Romanya ve Moldova yetkilileriyle bu konuda etraflıca müzakere yapacağı bildirildi. Mutabakat zaptı kapsamında, 500 megavat kapasiteli yüzer enerji gemilerinin hızlı bir şekilde elektrik sağlamaya başlaması hedeflendi. Her iki taraf da gerekli izinlerin alınması ve üçüncü taraflarla yapılacak olan ortaklık için birlikte hareket edeceği aktarıldı."UKRAYNA'YI BU KONUDA OLABİLDİĞİNCE HIZLI ŞEKİLDE DESTEKLEMEK İÇİN HAZIRIZ"

Karpowership Ticaret Grup Başkanı Zeynep Harezi, şirketin ECU ile Ukrayna'daki elektrik krizinin çözümüne yönelik çalışmaktan memnuniyet duyduklarını vurguladı. Harezi, "Yüzer enerji gemileri, elektrik kısıtlarına karşı hızlı, güvenilir ve esnek çözümler sunuyor ve biz de Ukrayna bu konuda olabildiğince hızlı şekilde desteklemek için hazırız" ifadelerini kullandı.

KARPOWERSHİP, UKRAYNA ELEKTRİK ŞEBEKESİNE KOLAYLIK SAĞLIYOR

ECU İcra Direktörü Vitaly Butenko ise Ukrayna'nın enerji sistemlerinin işgalci Rusya'nın, saldırıları nedeniyle elektrik üretimi ve altyapısının zarar gördüğünü hatırlatarak, "Savaş devam ederken yeni santraller kurarak bu kapasiteyi inşa etmek ekonomik olarak da mantıklı değil. Karpowership teknolojisi yeni elektrik üretim kapasitesinin hızlı şekilde devreye girmesine ve Ukrayna elektrik şebekesine aktarılma konusunda kolaylık sağlıyor" değerlendirmesinde bulundu.

Karpowership'in 36 yüzer enerji gemisinden oluşan 6 gigavat elektrik üretim kapasitesi bulunuyor.Kaynak: QHA
Eklenme tarihi: 29.01.2023
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 PAŞA I.T.S. Ltd.
 KARYAT Karadeniz ..
 GMARİN
 IDE Yachting
 HİLAY Denizcilik ..
 RAYBEN Denizcilik..
 LALE Denizcilik
 ZAS Denizcilik
 ÇAĞLAR Denizcilik
 FIRST GROUP Inter..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim