Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
24 Mayıs 2024
Haber
Anket
Karadeniz Holding’in 1500 kişilik gemisi depremzedelerin hizmetinde
Hatay’daki depremzedelerin barınmalarını sağlamak için İskenderun’a getirilen 1500 yatak kapasiteli Süheyla Sultan gemisi ilk misafirlerini kabul etmeye başladı. Öğrencilerin eğitimi için 10 dersliğin bulunduğu gemide, 2 çocuk oyun parkı, kreş-anaokulu ve 60 metre uzunluğunda bir futbol sahası var.Karadeniz Holding’in afetlerde kullanılmak üzere hazırladığı, 3 yıldır tersanede bekleyen 1500 yatak kapasiteli Süheyla Sultan gemisi, Enerji Bakanlığı’nın koordinasyonuyla depremzedelerin barınma ihtiyacını karşılamak için Hatay’ın İskenderun ilçesine gönderildi. Gemi, 7 Mart tarihinde Balıkçı Barınağı denilen bölgedeki rıhtıma ulaştı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından Süheyla Sultan, ilk misafirlerini 12 Mart tarihinde kabul etti. Gemiye alınan depremzedeler, çarşaf, battaniye, vücut ve baş havlusu verilerek odalarına yerleştirildi. Daha önce İskenderun’a gelen depremzedelere ev sahipliği yapan Miray Cruise isimli geminin sefere çıkacak olması nedeniyle, orada kalan yaklaşık bin kişi de Süheyla Sultan’a aktarıldı.

ENGELLİ, HAMİLE VE YAŞLILAR ÖNCELİKLİ

Süheyla Sultan’a İskenderun Kaymakamlığı’nın koordinesinde yeni konuklar alınmaya başlandı. 3 katlı gemide, 90 adet 4 -6 kişilik kamaranın yanı sıra, 12 kişilik de 75 oda bulunuyor. Banyo ve tuvaleti olan 4-6 kişilik odalarda, aile bireyleri birlikte kalabiliyor. Bu odalarda engelli, hamile, yaşlı ve bakıma muhtaç depremzedelerin kalmasına öncelik veriliyor.Depremzedelerin ısınması klimalarla sağlanırken, odalarda birer masa ve sandalyeler bulunuyor. 12 kişilik koğuşların olduğu noktalarda erkekler ayrı katta, kadın ve çocuklar ise ayrı katlarda kalacak. Bu katlarda tuvalet ve banyolar odaların içinde değil. Her katta 6 adet duş, 6 tuvaletten oluşan 3’er tane koğuş var. Geminin ortaya çıkacak ihtiyaç durumuna göre, 1-2 yıl kadar İskenderun’da demirli kalması planlanıyor.Çocuklar oyun parklarında eğlenirken, aileler de güvertelerdeki teraslarda vakit geçiriyor.

15 BİN METREKAREDE RESTORAN, KAFE, PARK

15 bin metrekarelik bir alana sahip olan gemide 10 derslik, 2 çocuk oyun parkı, kreş-anaokulu, restoran, kafe ve 60 metre uzunluğunda bir futbol sahası yer alıyor. Depremzedelerin sabah kahvaltısı gemi görevlileri tarafından karşılanırken, öğle ve akşam yemeklerinin ise rıhtımda kurulacak aşevi çadırlarında verilmesi planlanıyor.

AİLE KAMARASI DA VAR KOĞUŞLAR DA

Süheyla Sultan’da 90 adet 4 -6 kişilik kamaranın yanı sıra, koğuş gibi düzenlenmiş 12 kişilik 75 oda yer alıyor.Banyo ve tuvaleti olan 4-6 kişilik kamaralar ailelere ayrıldı. 12 kişilik odalar ise erkekler ayrı katta, kadın ve çocuklar ayrı katlarda kalacak şekilde düzenlenmiş.*****************
KONU İLE İLGİLİ DİĞER HABERLERİMİZ;
* Karadeniz Holding, 3 bin kişilik 2 yüzer yaşam kentini Depremzedelere tahsis edecek
Kaynak: Hürriyet
Eklenme tarihi: 16.03.2023
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 EDITH Yatçılık
 ELDAŞ Gemicilik
 AQUANAUT Diving
 TEB Denizcilik
 İMAMOĞULLARI deni..
 ANKA Denizcilik
 GULNAK Dnz. Nak. ..
 INKA Crew Managem..
 PROMOTE A.Ş.
 KILIÇ Deniz Ürünl..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim