Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
28 Mayıs 2024
Haber
Anket
MSC'nin 16.000 TEU'luk çift yakıtlı konteyner gemisinin inşası başlıyor
China State Shipbuilding Corporation'ın (CSSC) bir yan kuruluşu olan Dalian Shipbuilding'in TAINJIN Üssü, MSC Mediterranean Shipping Company tarafından sipariş edilen yeni LNG çift yakıtlı 16.000 TEU konteyner gemisinin inşaatına başladı.China State Shipbuilding Corporation'ın (CSSC) bir yan kuruluşu olan Dalian Shipbuilding'in TAINJIN Üssü, MSC Mediterranean Shipping Company tarafından sipariş edilen yeni LNG çift yakıtlı 16.000 TEU konteyner gemisinin inşaatına başladı.

Çelik kesme töreni 20 Kasım 2023'te yapıldı

Rotterdam Offshore Energy'nin haberine göre, yeni inşa edilen gemi şu anda Kuzey Çin'de inşa edilen en büyük kapalı kutu gemisi ve gemi yapımcısına göre bu yıl Dalian tarafından inşa edilen üçüncü LNG yakıtlı konteyner gemisi.

16.200'den fazla standart konteyneri barındırabilecek kapasiteye sahip olan gemi, 366 metre uzunluğa, 51 metre genişliğe ve 30,2 metre kalıp derinliğine sahip olacak.

Liberya bayraklı gemi, WinGD iki zamanlı çift yakıtlı ana motor ve iCER dizel yeşil enerji tasarruf sistemi ile donatılmıştır.

Yardımcı jeneratör seti ve yardımcı kazanla birlikte, kükürt oksit emisyon gereksinimlerini karşılamak için düşük kükürtlü yakıt ve LNG yakıtı yakabilen çift yakıtlı besleme sistemi ile donatılmıştır.

168.000 dwt'luk konteyner gemisi aynı zamanda enerji verimliliğini ve ekonomiyi en üst düzeye çıkarmak için balast suyu arıtma sistemi, hava yağlama sistemi ve pervanenin önünde enerji tasarruflu kılavuz tekerlek gibi enerji tasarrufu sağlayan ekipmanlarla da donatılmıştır.

VesselsValue tarafından sağlanan verilere göre, henüz isimlendirilmeyen konteyner gemisi, MSC için Dalian'da inşa edilmekte olan altı adet 16.000 TEU'luk gemiden oluşan bir seriye ait.

Bu yılın başlarında Dalian Shipbuilding, 16.000 TEU'luk iki gemiyi, MSC Vivienne ve MSC Chiyo'yu MSC'ye devretti.Kaynak: Denizhaber.com
Eklenme tarihi: 15.12.2023
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 MONO Denizcilik
 GÜLTER Denizcilik..
 AKUADEM Ltd Sti
 LOTUS Shipping
 TUR YAT SAN
 TURKON Holding
 BODUROĞLU Denizci..
 ICM Havacılık A.Ş
 RANMARİNE Denizci..
 MİLENYUM Denizcil..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim