Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
03 Haziran 2020
Haber
Anket
Maaşlarını alamayan Tersane işçileri eylem yaptı
Sakarya'nın Karasu ilçesinde, iflas nedeniyle kayyuma devredilen tersaneye iş yapan taşeron firmalarda çalışan işçiler, maaşlarını alamadıklarını öne sürerek tersane önünde eylem yaptı.

Karasu ilçesinde, 2007 yılında kurulan ve iflas nedeniyle kayyuma devredilen tersaneye, gemi yapımında iş yapan taşeron firmalarda çalışan 20 civarında işçi maaşlarını alamadıklarını öne sürerek eylem yaptı. Kayyuma devredilen tersanenin önünde toplanan işçiler, tersaneye giriş ve çıkışları bir süre engelledi.

Tersanede 3 senedir çalıştığını söyleyen Mustafa Bekar, 18 bin lira alacağı bulunduğunu iddia etti. İlk gemiyi denize indirdikten sonra maaşlarının kendilerine ödeneceğinin söylendiğini belirten Bekar, "Tersanede bizlere sadece ilk altı ay para ödemesi yapıldı. 2008 yılında ilk geminin yapımına başlandı. Maaş istediğimizde bizlere 'gemi inşası biter bitmez vereceğiz' dediler. Gemiyi suya indirdik, işten çıkışımız verildi. 18 bin lira alacağımız var. Bugün yarın diyerek bizleri oyaladılar, vermediler. Benim çoluk çocuğum var. Yetkililerden yardım bekliyoruz." dedi.

Tersanede 3 yıldır saha amiri olarak çalıştığını anlatan Selçuk Turan ise bu yılın başında işten çıkartıldığını söyledi. Gerekçe olarak ekonomik kriz gösterildiğini ifade eden Turan, şunları belirtti: "Üç senedir içeride kalan 27 bin lira alacağım var. Tazminatımızı da alamadık. Söz verip maaşlarımızı vermediler. Tersaneden kayyuma haber verilmeden usulsüzce malzeme çakarıldığını duyduk. Tersane iflas etti. İçeriden malzemeler çıkartılıyor. Ancak bize maaşlarımız verilmiyor."

İşçilerin eyleminde polis, tersane önünde güvenlik önlemi aldı. İşçiler, tersane önünde bir süre bekledikten sonra olaysız şekilde dağıldı. Tersanede, üretilen 8 bin 200 grostonluk ilk yük gemisi, 17 aylık bir çalışma sonucu geçen yıl denize indirilmişti.

StarGündem


Eklenme tarihi: 10.05.2011
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 MERYEM ANA Deniz ..
 O.D.G.I. SHIPPING
 MASTER Petrol
 ACT Deniz Taşımac..
 SUNSAİL
 FORSA Yatçılık
 DERPINA Denizcili..
 KALKAVAN Transpor..
 DENAŞ Deniz Nakli..
 MEMORIES Yatching
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim