Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
08 Mart 2021
Haber
Anket
Grevciler Tunus limanında 3 Türk gemisini rehin aldı
Tunus’un Gabes Limanı’nda balıkçı ve liman çalışanları tarafından başlatılan grev 3’ü Türk, 20 gemiyi mürettebatıyla birlikte rehin aldı.

Kaptan Seyfi Togay, “Gemi dışına çıkamıyoruz. Grevciler sopalarla bize saldırıyor. Can güvenliğimiz tehlikede. Yardım edin” dedi. Tunus’un Gabes Limanı’nda balıkçıların başlattığı eylem nedeniyle rehin kalan 3 Türk gemisinin çaresizliği sürüyor. 14 gündür limanda tutulan gemilerin mürettebatı oldukça zor günler yaşadığını söyledi. YavuzNgemisi kaptanı Seyfi Togay, “Grevciler limandan çıkmak istesek bize taşlar atıyor. Sopalarla vurmaya çalışıyor” dedi. Türk gemileri için Dışişleri Bakanlığı devreye girdiğini açıkladı.

ERZAK VE SU BİTMEK ÜZERE

Kaptan Seyfi Togay, 20 geminin limanda rehin alındığını ve her bir gemide ortalama 10’ar mürettebatın bulunduğunu söyledi. Togay, “Grevciler sürekli bize saldırıyor. İlk günde gemimizin ikinci kaptanı başına isabet eden sopayla yaralandı. Erzak ve suyumuz bitmek üzere. Acil yardım bekliyoruz” dedi.

İŞGAL MASRAFI İSTENİYOR

YavuzN adlı kuru yük gemisinin işletmeciliğini yapan ServerDenizcilik GenelMüdürüFakı Sarıkaya ise gemilerin 14 gündür rehin alınmasına rağmen sorunu anlatacak herhangi bir muhatap bulamadıklarını kaydetti. Gemi başına her gün 3’er bin dolar zarara uğratıldıklarını anlatan Sarıkaya, “Üstelik Tunus liman işletmesi, bizden limanda işgalmasrafı talep ediyor” diye konuştu.

Aileleri panikledi

Gemilerin bir an önce salıverilmesini isteyen Server Denizcilik Genel Müdürü Faki Sarıkaya “Mürettebatın can güvenliğinden endişe etmeye başladık. Grevciler her an gemilere saldırabilir, çalışanlara zarar verebilir. Ayrıca mürettebatın aileleri de telaşlanıyor. Artık dayanacak gücümüz kalmadı. Hükümetimiz bize yardım etsin” dedi.

Limana çıkan yollar kapatıldı

Tunus Gabes Limanı’nda 1 Temmuz’da başlayan eylem liman faaliyetlerinin durmasına neden oldu. Denizden balıkçıların, karadan da liman çalışanlarının kapattığı yollardan dolayı limana giriş çıkışlar yapılamıyor.

Bugün (Nesrullah SONAY)

Eklenme tarihi: 16.07.2011
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 PEARL NAVAL
 BORA Denizcilik S..
 NNC Shipping. co.
 SOYLU Denizcilik ..
 ALFA SİSMİK Deniz..
 BEYAZ Deniz Taşım..
 TRIMORYA Denizcil..
 ERENLER Denizcili..
 OF Shipping
 INDEKS A.Ş
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim