Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
02 Temmuz 2020
Haber
Anket
Yeni Armatör 'Ciner Denizcilik' 6 Gemi siparişi daha verdi
İki yıl önce yeni inşa siparişlerle armatörlüğe soyunan Ciner Denizcilik, teslim aldığı gemilerin yerine yeni siparişler veriyor. Ciner, Çin’de kurulu Sinopasific Tersanesi ile 63.500 dwt’lik yarım düzine gemi inşası için sözleşme imzaladı.

Yılın ilk siparişini yine bir Türk armatöründen alan Çinli Sinopacific Tersanesi, 8 Ekim 2011 tarihinde de Ciner Denizcilik ile ikisi opsiyonlu 6 gemi inşası için anlaşma yaptı. Densan Denizcilik’in Ocak 2011’de Crown 58 tipi 58.000 dwt’lik dökme kuru yük gemi siparişlerinin ardından Ciner de tercihini tersanesinin yeni dizaynı Crown 63 tipi 63.000 tonluk gemilerden yana kullandı.

Geminin fiyatlarıyla iligli bir açıklama yapılmazken, her birinin 30 milyon dolar civarında olduğu tahmin ediliyor. Gemilerin 2012 Ağustos ile Ocak 2013 yılları arasında teslim edilmesi planlanıyor. Crown 63 dizaynı gemiler, supramaxlara göre % 13 daha az yakıt tüketirken, % 9 oranında da fazla tonaj sağlıyor. Geminin bu özelliklerinden dolayı tersanenin, 14 tanesi bu yıl olmak üzere 30 sipariş almasını sağladı. Sinopasific tersanesi bu yıl sipariş edilen supramaxların % 20’sini almayı başardı.

Supramaxlar filoya katıldı

İki yıl önce başladığı gemi siparişlerine devam eden Ciner, bir yandan da geçen yıl verdiği siparişleri filoya katıyor. Hyundai Mipo tersanesinde inşası süren 82.000 dwt’lik dört geminin ikisi için 10 Ekim’de tersanede teslim töreni düzenlendi. İlk gemi ‘Artvin’in demir aldığı Trabzon’un ise Kasım’da sefere çıkacağı açıklandı. Dört geminin de üç yıllığına Alman RWE firmasına kiralandığı belirtiliyor.

Ciner Gemi İşletmeciliği’nin aktif ve yeni inşa olmak üzere filosunda; 8 adet handysize, 4 adet ultra supramax, 4 adet kamsarmax ve 2 adet de suzemax tanker bulunuyor. Şirketin yatırımlarıyla iligli değerlendirmede bulunan CEO Vassilis Papakalodoukas ‘‘Büyük tonaja kıyasla daha dengeli olan 8 handysize ve 4 supramax ile güvende olduğumuzu düşünüyoruz. Bu nedenle daha büyük gemi yaptırarak biraz risk alabiliriz’’ diyerek büyük tonaja gireceklerinin sinyalini verdi. Tradewinds gazetesine göre şirket, Çin’de bir kamu tersanesiyle 206.000 dwt’lik iki capsize geminin inşası için görüşüyor.

Crown 63’ün özelikleri:

Uzunluk: 199.99 m
Genişlik: 32.26 m
Draft: 18.50 meters
Minimum draft: 13.3 m
Deadweight: 63.500 tons
Hız: 14.5 knots

PerşembeRotası (Murat Erdoğan)

Eklenme tarihi: 28.10.2011
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 JASMİNE COURT Hot..
 FUDEN
 AVŞA Denizcilik İ..
 ALEV Deniz Taşıma..
 GENÇ KAPTAN DENİZ..
 ERS Denizcilik
 BEKO Ticaret A.Ş.
 EGE Sualtı Gemici..
 KAPTAN Denizcilik
 ÇİFÇİLER Denizcil..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim