Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
16 Temmuz 2024
Haber
Anket
Dikkat şiddetli Fırtına geliyor
Türkiye'nin batısında şiddetli lodos ve yağmurların etkili olması bekleniyor. Batıda fırtına etkili olmaya başladı. Lodosun hızı, İstanbul, Balıkesir, Çanakkale, İzmir, Bodrum boyunca saatte 50-60 km'ye çıktı, ilerleyen saatlerde 80-100 km'yi bulabilir. Marmara denizindeki feribot seferleri zaman zaman durabilir.

Türkiye'nin batısı bugün şiddetli lodos ve yağmurların etkisinde kalacak. Bu durumdan en fazla etkilenecek olan iller: İzmir, Aydın, Muğla, Bodrum ve Antalya.

Ege ve Akdeniz'deki fırtına denizde dev dalgalara neden olurken, ağaçların devrilmesi ve çatıların uçmasına neden olabilir.

Sadece batıda değil Ankara, Konya ve tüm Anadolu'da şiddetli lodos nedeniyle, bu gece ve yarın soba zehirlenmesi tehlikesi yüksek.

İzmir, Aydın, Muğla'nın tüm ilçeleri ile Antalya'da su baskını tehlikesine dikkat etmek gerekiyor.

İSTANBUL'DA LODOS GECEYE KADAR ETKİLİ

İstanbul'da saatteki hızı 50-60 km'yi bulan lodos fırtınası geceye kadar sürecek.

Bugün orta şiddetli yağmur var. Yarın akşam ve gece ise yağmur daha kuvvetli yağacak.

İstanbul'da hava yarın soğumaya başlıyor. Pazar ve sonraki günlerde ise 4-5 derecenin altına inecek.

İzmir'de saatteki hızı 80 km'yi bulacak olan lodos geceye kadar kalacak. Yağmur İzmirlilere zor anlar yaşatabilir. Yarın sabaha kadar düşen yağmur miktarı 100 kg'ı bulabilir.

Antalya'da şiddetli yağmur bu gece yarısından yarına kadar yağacak. 8 saat içinde metrekare'ye 160 kg. yağmur düşebilir, lodos yönlü fırtınanın hızı 120 km'yi bulabilir. Bu özellikle sera üreticilerini olumsuz etkileyecek bir durum, su baskını tehlikesi de yüksek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Çok bulutlu, batısı ile zamanla İstanbul, Bursa, Kocaeli Yalove ve Balıkesir'de kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güneydoğusunda yer yer sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa), bölgenin batısında fırtına (70-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.


EGE: Çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra İzmir, Aydın ve Muğla, gece saatlerinde Manisa, Kütahya, Uşak ve Denizli çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden İç Ege'de kuvvetli (40-60 km/sa), Kıyı Ege'de fırtına (70-90 km/sa)şeklinde eseceği bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Çok bulutlu, Antalya çevreleri gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere, sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney yönlerden bölgenin batısında kuvvetli (40-60 km/sa), Batı Akdeniz'in kıyı kesiminde gece saatlerinde kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde eseceği bekleniyor. Burdur çevrelerinde sabah saatlernde sis görüleceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu, gece saatlerinde Eskişehir çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölge genelinde, gece saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgede sabah saatlerinde yer yer sis hadisesi tahmin ediliyor. Rüzgarın öğle saatlerinden itibaren bölgenin batısında güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Zonguldak, Düzce ve Bolu çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesinin görülmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, güneyi ile Erzincan, Tunceli, Erzurum ve Ağrı çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Kaynak: Milliyet
Eklenme tarihi: 06.01.2012
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 HAY Shipping
 TRANSAL Denizcili..
 ORSA SU ÜRÜNLERİ
 SOLAR Gemi Kurtar..
 KALYONCU Denizcil..
 STFA Deniz İnşaat
 ERTUĞ Nak. Taah. ..
 SERVER Denizcilik..
 ATASOY Uluslarara..
 YÜTEK Denizcilik
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim