Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
22 Eylül 2019
Haber
Anket
Gemi trafik hizmetleri merkezi, Japonları etkiledi
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde (ÇOMÜ) düzenlenen "Türk-Japon Deniz Forumu" için Çanakkale'de bulunan Japon öğretim üyeleri ve öğrenciler, Eceabat ilçesindeki Çanakkale Boğazı Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi'ni (VTS) ziyaret etti. Konuklar, merkezi ve personelin kullandığı teknolojiyi beğendi.

ÇOMÜ Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi ile Japonya'nın Tokyo Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Üniversitesi'nce düzenlenen foruma katılmak için Çanakkale'ye gelen Japon öğretim üyeleri ve öğrenciler ile İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi'nin akademisyen ve öğrencilerinden oluşan 40 kişilik heyet, Eceabat'ın Akbaş mevkisinde yer alan VTS'yi gezdi.

Merkeze gelişte, merkez müdürü Rıdvan Gezgin ve beraberindekilerce karşılanan ziyaretçilere, Gezgin ile başoperatör, uzak yol kaptanı Ogün Çevik tarafından İngilizce olarak bilgilendirme yapıldı.

Gezgin ve Çevik, konuklarına hizmetlerin işleyiş şekli, Türk boğazları, gemi trafik hizmetlerinin gerçekleştirilmesi, denizin ve çevrenin korunması, boğazların güvenliği açısından gelinen noktalar hakkında bilgi aktardı. Konuk öğretim üyeleri ve öğrenciler, ardından operasyon odasını ziyaret edip, çalışmalar ve sistemin işleyişi konusunda bilgilendirildi.

Rıdvan Gezgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, konuklarına Çanakkale Boğazı'nın fiziki, coğrafi ve meteorolojik şartlarını, gemi trafik hizmetlerinin imkan ve kabiliyetlerini anlattıklarını ifade ederek, "Üniversitemizle her zaman iletişim ve koordinasyon halinde bu tür tanıtım ve toplantılara devam etmek istiyoruz" dedi.

Tokyo Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Masashi Maita, Japonya'da da benzer sistemlerin olduğuna değinerek, "Öğrenciler için ilk defa böyle bir ziyaretin gerçekleştirdik. Ziyaret oldukça verimli geçti. Türkiye'ye ilk defa geliyorum. Japonya ile Türkiye arasındaki ilişkiler ilerleyen dönemde daha da iyi olacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Aynı üniversitede kaptan olarak görev yapan Hiroaki Hamada ise, duygularını şöyle aktardı:

"Burada gördüğüm sistem, Japonya'dakinin benzeri. Sistem beni çok etkiledi. Burada çalışanlar, halkları ve ülkelerini korumak için çok çaba gösteriyorlar. Türkiye'de özellikle yollar ve limanların alt yapılarının çok iyi olduğunu düşünüyorum."

Hamada, merkezdeki anı defterine, şunları yazdı:

"Türkiye'de çok değerli tecrübeler kazandım. Türklerin misafirperverliğinden çok etkilendim. Çok teşekkür ederim.

MyNet

Eklenme tarihi: 08.11.2012
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 POLARİS Denizcili..
 VİLLA Denizcilik ..
 PAŞA I.T.S. Ltd.
 GENTA
 DERPINA Denizcili..
 KAFKAMETLER Deniz..
 KARADENİZ Yatçılı..
 SARP Yat İmalat S..
 BOCA Denizcilik v..
 HACIÖMEROĞLU Deni..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim