Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
29 Mart 2020
Haber
Anket
Arkas filosuna iki konteyner gemisi daha kattı
Arkas, Deniz Ticaret Filosu’na M/V Inga A ve M/V Roseline A’yı ekleyerek kapasitesini 38 bin 728 TEU’ya çıkardı. İki yeni gemisiyle birlikte yıllık 280 bin dolar vergi katkısı sağlayacak olan Arkas’ın filosunda 27 Türk bayraklı konteyner gemisi bulunuyor.

Türkiye’nin en büyük konteyner gemi filosuna sahip olan Arkas'ın, yeni konteynerleriyle gemi sayısı 27’ye kapasitesi ise 38 bin 728 TEU’ya ulaştı.

Arkas Deniz Ticaret Filosu’ndaki gemilerin büyük çoğunluğu Arkas’ın kendi armatörlük şirketi Arkas Line tarafından işletiliyor. Arkas Line, Akdeniz ve Karadeniz’de düzenli haftalık gemi seferleri sunuyor. Arkas’ın, Akdeniz ve Karadeniz’de 19 ülkede 50 ofisi bulunuyor.

IMO Paris Memorandumu Liman Devleti denetimlerinde Türk bayraklı gemiler Kara listeden 2006 yılında gri listeye 2008 yılında “Beyaz Liste”ye geçti. Türkiye’nin Beyaz Listedeki başarısı, Türk Bayrağı’nın itibarını arttırmakla birlikte, Türk Bayraklı gemilere ticari açıdan avantaj sağlıyor. Beyaz listeye geçişi Türk bayraklı gemilerin Avrupa limanlarında tutulup tutulmaması ve tutulma sayıları belirliyor. Gemilerin yaşından, bakımlarının tam olmasına kadar sayısız kriter kontrol ediliyor.

INGA A Gemisi


ROSELINE A Gemisi


Roseline A’yı Arkas Line, Inga A’yı EMES Feedering işletecek

Arkas’ın Akdeniz ve Karadeniz’de düzenli hat taşımacılığı yapan şirketi Arkas Line tarafından işletilecek olan M/V Roseline A gemisi Nisan ayından itibaren Kuzey Afrika servisinde çalıştırılacak. Kuzey Afrika Servisi (North Africa/ NAS) İstanbul (Marport) - Bursa (Gemlik) - Izmir - Annaba - Algiers - İstanbul (Marport) rotasını izliyor ve haftalık olarak yapılıyor. Inga A, 149 metre uzunluğunda ve 22,70 metre genişliğinde. 1.139 TEU kapasitesi olan gemi 13 bin 600 beygirlik motor gücü ile 18 deniz mili hız yapabiliyor. Gemide ayrıca yaş meyve ve sebze gibi ürünlerin taşımasında kullanılan reefer (soğutmalı) konteynerler için 232 adet priz bulunuyor.

M/V Inga A kapasitesi ve teknik özellikleri ile Arkas’ın filosundaki M/V Martine A ve M/V Natalia A gemileriyle aynı olan geminin son adresi bu nedenle Arkas Deniz Ticaret Filosu oldu. M/V Roseline A ise 148 metre uzunluğunda ve 24.6 metre genişliğinde. 9 bin 480 kilowattlık motor gücüne sahip olan gemi 18,5 knot (deniz mil) hız yapabiliyor. Roseline A gemisinde de reefer (soğutmalı) konteyner için 152 adet priz bulunuyor.

Arkas Line’ın feedering taşımalarını yürüten kolu EMES Feedering tarafından işletilecek olan M/V Inga A gemisi Batı Akdeniz Karadeniz Servisi’nde (West Mediterranean Black Sea/WBS) kullanılacak. WBS servisi Köstence – İstanbul (Marport) - Cagliari – Kazablanka - Tangier – Castellon - Cagliari - İstanbul (Marport) - Köstence rotasını izliyor. İstanbul’dan Kazablanka limanına transit süresi 8 gün, Tangier limanına ise 10 gün sürüyor.

*************************

ARKAS DENİZCİLİK FİRMASININ GEMİLERİ

2500 TEU
M/V GÜLBENİZ A
M/V VIVIEN A

1600 TEU
M/V BERNARD A
M/V WANDA A
M/V DIANE A
M/V CLAIRE A
M/V JEAN-PIERRE A
M/V MICHEL A
M/V MARIO A
M/V CRISTINA A
M/V HILDE A
M/V MARGUERITE A

1400 TEU
M/V TOMRİZ A
M/V ROZA A

1200 TEU
M/V GABRIEL A
M/V KARLA A
M/V YİĞİTCAN A
M/V DANIEL A
M/V LUCIEN G A
M/V AURETTE A
M/V MATILDE A
M/V ROSELINE A
M/V MARTINE A
M/V NATALIA A
M/V INGA A

1000 TEU
M/V AYŞE A
M/V HORACE A

AKARYAKIT TANKERLERİ
M/T ALSANCAK 2
M/T YILDIZBURNU
M/T URLA 1
M/T ULUCAK
M/T BORNOVA

Kaynak: Hürriyet
Eklenme tarihi: 27.03.2013
Share |
YORUMLARINIZ


Türk Bayraklı Gemiler
Sn.Yönetici/Yöneticiler Bu gün kamuoyunda gözönünde olan bazı kişilerin lüks teknelerine vergi mevzuatı nedeniyle yabancı bayrak tercih ettiği günümüzde bu milli hasletinizden dolayı acizane teşekkürlerimi iletirim.Tüm denizcilere Allah selamet versin.

Yazan: Alp Şarman - 26.08.2014 17:17:53
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 ÜÇEL Denizcilik A..
 HİLAY Denizcilik ..
 KEREMPE Denizcili..
 ÖZGÜN Company
 MIRAY Internation..
 GEMPO
 DENİZ-AY Denizcil..
 TURCOBOSFOR Dnz T..
 ER-MAR Denizcilik..
 BANMARİN Denizcil..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim