Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
18 Haziran 2024
Haber
Anket
Deniz Harp Okulu öğrencileri açık deniz eğitimine uğurlandı
Tunus, İspanya ve İtalya’yı kapsayan 22 günlük eğitime, 115 Deniz Harp Okulu öğrencisi ile Portekiz, Tunus ve Azerbaycan’dan öğrenciler katılıyor.Açık deniz eğitimine katılacak Deniz Harp Okulu Komutanlığı 3’üncü sınıf öğrencileri, törenle uğurlandı. Tuzla’daki Deniz Harp Okulu Komutanlığı önünde düzenlenen törende öğrenciler, Tunus, İspanya ve İtalya’yı kapsayan 22 günlük eğitim için TCG Cezayirli Gazi Hasan Paşa Gemisiyle denize açıldı. Deniz Harp Okulu Komutanı Tümamiral Adnan Özbal, törende yaptığı konuşmada, öğrencilerin bilgi ve görgülerini artırmak amacıyla bu eğitim gezisinin düzenlendiğini söyledi. “Disiplinli, bahriye örf ve adetlerine uygun, Deniz Harp Okulu öğrencisine yakışır hareket ve davranışınızla, hem gemi içinde, hem de ziyaret edilecek limanlarda takdir ve hayranlık uyandıracağınıza eminim” diyen Özbal, gemi hayatının okul yaşamına göre daha zor ancak hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar da keyifli ve gurur verici olduğunu belirtti. Özbal öğrencilerden, eğitimi iyi değerlendirmelerini, subay ve öğretim elemanlarına her konuda sorular sorarak mesleki bilgilerini artırmalarını istedi.

Özbal, öğrencilerin, limanlarda dikkatlerin üzerlerinde olacağını bir an dahi unutmadan Türk Silahlı Kuvvetleri’ni ve onun ayrılmaz bir parçası olan Türk Deniz Kuvvetleri’ni şeref ve gururla temsil etmenin bilinci içinde, disiplinli davranmalarını istedi. Uğurlama töreni için limanda bulunan velilere de hitap eden Özbal,şöyle devam etti:
“Biraz sonra uğurlayacağımız evlatlarımız, genç yaşlarında Türk bayrağını Akdeniz’de dolaştırmanın gururunu yaşarken, sizlerle beraber bizler de onları özleyeceğiz. Ancak onları merak etmeyeceğiz. Zira öğrencilerimizin sorumluluklarının bilincinde olduğundan eminiz. Başta gemi komutanı ve tabur komutanı olmak üzere tüm personel, onların bu eğitimin seyrini sağlıklı ve başarılı olarak tamamlamaları için her türlü gayreti gösterecektir.”

Deniz Harp Okulu 3’üncü sınıf öğrencilerini başarılı olmaları halinde 4’üncü sınıfa geçmelerini sağlayacak açık deniz eğitimi, Tunus, Barcelona ve Napoli limanlarını kapsıyor. Gemide 2’si kadın toplam 115 Deniz Harp Okulu öğrencisi bulunuyor. Portekiz’den 1, Tunus’tan 2, Azerbaycan’dan 26, kara ve hava harp okullarından da 7 öğrenci bu eğitime katılıyor. Azeybaycan’dan 2 subayın da yer aldığı açık deniz eğitiminde 31’i subay, 63’ü astsubay, 88’i er olmak üzere toplamda 182 gemi personeli ve 27 Deniz Harp Okulu personeli görev yapıyor.

Öğrenciler, bando eşliğinde tören geçişi yaptı. Gemideki selamlama mevkilerine geçmesinin ardından TCG Cezayirli Gazi Hasan Paşa Gemi’si limandan ayrıldı. Öğrenciler, tören alanında bulunan komutanları ve yakınları selamladı.Kaynak: Hürriyet
Eklenme tarihi: 15.07.2013
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 GLOBUS Uluslarara..
 MARDES Gemi
 İMAMOĞULLARI deni..
 ONUR Denizcilik v..
 PAŞA I.T.S. Ltd.
 DEDEMAN Holding A..
 ÇEBİ Denizcilik
 RANMARİNE Denizci..
 KAPTANOĞLU Denizc..
 ATAK Holding
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim