Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
25 Temmuz 2024
Haber
Anket
''ERHAN ARAZ'' gemisi karaya oturdu
Marmara'dan Karadeniz'e doğru giden 'Erhan Araz' isimli kuru yük gemisi, Beykoz açıklarında bir balıkçı barınağının bulunduğu bölgede kıyıya çarptı.

Olay sırasında bölgede kimsenin bulunmaması ve kazanın gece meydana gelmesi büyük bir faciayı önledi. Kazada herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmadı.Olay, saat 04.15 sıralarında meydana geldi. Marmara'dan Karadeniz'e doğru giden gemi, henüz bilinmeyen bir sebeple Beykoz açıklarında bir balıkçı barınağının bulunduğu bölgede kıyıya çarptı. Balıkçıların ihbarı üzerine olay yerine sahil güvenlik ekipleri çağırıldı. Ekipler, gemiye çıkarak inceleme yaptı.

Kaza sırasında civarda bulunan İbrahim Tiz isimli bir balıkçı, "Ben yarım saat oldu geleli. Geldiğimde sandallar hep böyleydi. Kendi kayığım da var arkadaşımın kayığı da var. Benim teknemde 8 - 10 bin liralık zarar var. Geminin dümeni kilitlenmiş olabilir. Eğer gemi çapa atsaydı bu kadar zarar olmazdı. Gemi biraz yüklüymüş herhalde yoksa betonu falan delerdi. Burada ilk defa böyle bir şey oldu" dedi.

Liman görevlisi Kemal Baş ise, "Arkadaşlarla beraber çay içiyorduk. Bir sallantı oldu deprem oluyor sandık. Limanın başına koştum bu gemiyi görünce telefona sarıldım. Nereyi arayacağımı şaşırdım. Yetkili kişileri ve sahil güvenliği aradım. Mürettebat gemiden aşağı inmedi. Üç senedir ben buradayım ilk defa böyle bir şey gördüm. Gündüz olsa büyük bir facia olurdu. İlerde olsaydı teknelerde yatanlar var büyük bir facia olurdu. Can kaybı ve yaralanma yok" diye konuştu. Sahil Güvenlik ekiplerinin gemideki incelemesi sürüyor.
HaberTürk (CHA)

*************************

"Kaptan Uyumasa Gemi Buraya Çarpmaz"

Beykoz'da kuru yük gemisinin balıkçı barınağına çarpmasıyla ilgili teknesi zarar gören balıkçılar, "Dümeni kilitlenen gemi buraya gelmez."dedi.

Beykoz'da 'Erhan Araz' isimli kuru yük gemisinin balıkçı barınağına çarpmasıyla ilgili teknesi zarar gören balıkçılar, "Dümeni kilitlenen gemi buraya gelmez. Büyük ihtimal kaptan ya uyuyordu, ya da başka bir şey vardı." iddiasında bulundu.

Gece balıkçı barınağına çarpan kuru yük gemisiyle ilgili çalışmalar sürüyor. Geminin hasar verdiği balıkçı teknelerinin sahipleri ise, gemi personeline tepki gösterdi. Teknesi hasar gören Mustafa Bayburt, "Bize 'dümeni kilitlenmiş' dediler. Bize göre dümeni kilitlenen gemi buraya gelmez. Dümeni kilitlense zincirleri atarlar, gemi orta bir yerde kalır. Belli ki geminin yöne balıkçı barına doğruydu. Sonradan farkına vardılar. ya uyuyordu, ya başka bir şey vardı." diye konuştu.

Geminin İzmit'ten sac yükleyip Karadeniz'e doğru seyir halinde olduğunu söyleyen Bayburt, teknelerinin zarar görmesinden dolayı mağdur olduklarını belirtti.
Haberler.com

Eklenme tarihi: 06.09.2013
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 NEGMAR Denizcilik..
 GEDİZ Denizcilik
 GRUP İSTANBUL
 FUL Denizcilik Lt..
 UGUR 44 Vapur Ac..
 ONURHAN Denizcili..
 REGENCY Ship
 SERPEN Shipping
 GRAND OCEAN
 KALKAVAN Group
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim