Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
25 Temmuz 2024
Haber
Anket
Gemideki esrarı yakıp denize atladılar
İtalya’da yakalanacaklarını anlayınca Türkiye’den yükledikleri 30 ton esrarı ateşe veren Tanzanya bandıralı gemi mürettebatı denize atladı.

Türkiye’de yükleme yapıldığı bildirilen ve esrar taşıdığı yönünde istihbarat alınan “Gold Star” isimli gemi, İtalya’nın Sicilya sahiline yakın bir bölgede sahil güvenlik ekiplerince yakalandı. Sahil güvenlik botlarının ve bir helikoperin takibi üzerine yakalanacaklarını anlayan gemi mürettebatı, gemideki uyuşturucuyu ateşe vererek gemiden atladı.Mürettebat kaçtı!

160 milyon TL değerinde esrar bulunduğu tahmin edilen Tanzanya bandıralı gemideki dokuz kişilik mürettebatın Mısırlılar ve Suriyelilerden oluştuğu bildirildi. Yapılan ihbar sonucu bir süredir takip edildiği belirtilen gemiye müdahalenin, Sicilya açıklarından geçerken yapıldığı ifade edildi.
Gemide bulunan yaklaşık 30 ton esrarın Türkiye’den yüklendiği belirtilirken, denize atlayan mürettebatın karaya çıkarıldıktan sonra İtalya’nın Syracuse limanında sorguya alındığı İtalyan yetkililer tarafından açıklandı.

İtalyan gümrük yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, gemide uyuşturucu bulunduğu istihbaratının alındığını, ancak “bu kadar büyük oranda bir sevkiyatla karşılaşmayı ummadıkları” belirtildi. Mürettebatın esrarı yakarak kendilerine karşı kullanılabilecek kanıtları yok etmek istediği tahmin ediliyor. Ancak gemideki yangını Malta donanmasına ait bir geminin de yardımıyla söndürmeyi başaran sahil güvenlik ekipleri, yaptıkları aramada uyuşturucuya ulaştıklarını açıkladı.

Gemideki yangının tamamen kontrol altına alındığı, daha kapsamlı bir aramadan geçirileceği ve mürettebatın sorgusunun devam ettiği gümrük yetkilileri tarafından bildirildi.Kaynak: Milliyet
Eklenme tarihi: 09.09.2013
Share |
YORUMLARINIZ
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Denizcilik mesleği ile ilgili ne düşünüyorsunuz
Çok güzel
Mecbur kalınca yapılacak bir iş
Zabit için iyi alt personel için kötü
Kesinlikle yapılmaz

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 İS-BİR Denizcilik..
 DİPMAR Gemi Kurta..
 MEGA-MAR Denizcil..
 SENKRON Travel
 KARADENİZ Yatçılı..
 BEYA Denizcilik
 HACI ŞABAN ZORER ..
 GAMMA Shipping
 SERMAR Denizcilik
 KASAPOĞLU Yat Tur..
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim