Gemipersoneli.com - Reklam
Üye girişi
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
Ana Sayfa
Foto Galeri
İş Fırsatları
Haber Arşivi
Hakkımızda
Sistem Nasıl Çalışıyor
Üye İstatistikleri
Medyada Sitemiz
Mesaj Panosu
GEMİ VİDEOLARI
Gemici Belgesi
İletişim
İçerik
Bilgi bankası
Liman Başkanlıkları
CV Hakkında ipucu
Makaleler
Anket
Linkler


Share |
19 Ocak 2019
Haber
Anket
''Uluslararası Yat Kaptanı'' olmak hayal değil
Göcek/Muğla’da faaliyet gösteren “Yeni Vira Denizcilik ve Yelken okulu” Yat Kaptanı ve mürettebatı eğitimleri ile Uluslararası geçerliği olan MCI onaylı belgeleri veriyor. Eğitimler bu alanda tecrübeli Uzakyol Kaptanları tarafından veriliyor.

Kısa süreli hızlandırılmış eğitimlere katılanlar Uluslararası Yat Kaptanı yada mürettebatı belgesi alabiliyor. Kurum aynı zamanda kursiyerlere ücretsiz ikamet imkanı da sağlıyor.

YENI VIRA DENİZCİLİK VE YELKEN OKULU

Yeni Vira Denizcilik ve Yelken Okulu (Vira DYO), 2006 yılında Göcek/Muğla merkez olmak üzere Yat Kaptanı, Mürettebatı ve Yelken Eğitimi eksikliğini doldurmak amacıyla kurulmuştur. Okulumuz aynı zamanda Denizcilik Müsteşarlığı ve Milli Eğitim Bakanlığından yetkilendirilmiştir. Okulumuz, bugüne kadar mezun ettiği, denizlerimiz ve yat sektörüne kazandırdığı 1500 ün üzerinde amatör - profesyonel deniz insanı ve yelkenci ile gurur duymaktadır.

2011 Yılında IYT WW (www.iytworld.com) tarafından Türkiye de profesyonel (ticari) ehliyet verebilen tek okul olarak atanan okulumuz, bu atama ile MCA (UK Birleşik Krallık / İngiltere) ve USCG (ABD) tarafından da tanınan Profesyonel Uluslararası Yat Kaptanlığı Eğitim Ve Sertifikalarını vermek üzere yetkilendirilmiştir.Yeni Vira Denizcilik ve Yelken Okulu, aynı zamanda en prestijli sertifikalandırma firması olan LRQA (Lloyd's Register Quality Assurance) tarafından 2011 yılından beri ISO 9001:2008 sistemi sertifikasına sahip, Türkiye’deki yine tek Denizcilik Okulu'dur.INTERNATIONAL YACHT TRAINING (IYT) – WORLDWIDE EĞİTİMLERİ

Öncelikle kursumuz IYT WW ( International Yacht Training World Wide) kursu olup tarafımızdan verilen belgeler “İngiltere - MCA” ve “Amerika - USCG” ve pek çok önemli Avrupa ülkesi tarafından kabul edilen ve yat piyasasında ciddi prestij taşıyan ehliyet ve sertifikalardır. Bildiğiniz üzere ülkemizin yat kaptanı ehliyetleri bu ülkeler ve bu ülkelerin bayraklarını taşıyan tüm yat tekne işletmecileri tarafından geçerli kabul edilmemektedir.

“IYT WW” MCA onaylı ve Kanada / USA kökenli bir eğitim kurumu olup, sınırsız (unlimited) profesyonel (ticari) olarak ehliyet eğitimi verme yetkisini, Türkiye için sadece okulumuza vermiştir. Diğer “IYT Partner Okulları” re-creational (amatör) düzeyde ehliyet verebilmektedirler. Bu anlamda Yeni Vira Denizcilik ve Yelken okulu hem Profesyonel hem amatör ehliyet verebilme yetkisine sahiptir. Cografi konumu itibarı ile de Göcek in bu anlamda 365 gün hem amatör yelken hem de profesyonel motor yat kaptanlığı eğitim verilebilecek özelliklere sahip olması büyük avantajdır. Bu cennet mekana İstanbul dan ulaşımın Dalaman’a 1 saatlik uçak yolculuğu ve 20 dakikalık transfer den ibaretten olduğunu düşünürsek ne denli şanslı olduğumuzu anlamaktayız.ULUSLARARASI PROFESYONEL (TİCARİ) DÜZEYDE 3 TİP EHLİYET VERMEKTEYİZ;

MASTER OF YACHT – COASTAL/ MATE: 200 GRT ye kadar yabancı bayraklı yatlarda, en yakın karadan 60 deniz mili açığa kadar kaptanlık yapabilir veya 200 GT a kadar yatlarda mate / officer ( zabit) olarak çalışabilirsiniz. Katılacak adaylardan, istedikleri ehliyetlerin türüne göre (yelkenli veya motor yat) 800 deniz mili deniz tecrübesi istenir.

MASTER OF YACHT – OFFSHORE / LIMITED: 200 GT’ye kadar yabancı bayraklı yatlarda, en yakın karadan 150 deniz mili açığa kadar kaptanlık yapabilirsiniz. (Bu en yakın karalar baz alındığında bütün Akdeniz ve Avrupa limanlarını kapsamaktadır). Ayrıca bu ehliyetle 500 GT a kadar yatlarda “1st mate” (2.Kaptan) olarak da çalışabilmektesiniz.
Katılacak adaylardan, istedikleri ehliyetlerin türüne göre (yelkenli veya motor yat) 3000 deniz mili deniz tecrübesi istenir.

MASTER OF YACHT – OCEAN / UNLIMITED: 200 GT ye kadar yabancı bayraklı yatlarda, dünyanın bütün her yerinde limitsiz olarak (un-limited) kaptanlık yapabilirsiniz.

Ehliyetlerimiz yelkenli ve motorlu yatlar için ayrı ayrı geçerlidir. Bu eğitimler temelde teori ve pratik olmak üzere iki aşamada yapılmakta. Teori bölümü eğitimlerimiz yelkenli ve motorlu tekneler için aynıdır. Pratik eğitimler ise kesinlikle ehliyetin tipine göre ayrılır. Yelkenli pratik eğitimleri IYT onaylı yelkenli teknelerde, motor yat pratik eğitimleri gene IYT onaylı motor yatlarda verilir.

STCW95 – TEMEL EĞİTİMLERİ

Yabancı bayraklı Yatçılık sektöründe görev almak isteyen ve kaptanlık yeterliliğine sahip olmayan her türlü deniz insanı için gerekli temel eğitim sertifikalarıdır. Her deniz adamı, denizdeki yaşam ve acil durumlar ile ilgili olarak, gemiye katılmadan önce, uluslararası kurallar gereği temel emniyet eğitimini almak zorundadır.

Ülkemizde sadece gemi adamı yeterliliğine sahip kişilere verilen bu eğitim, ülke sınırları dışında isteyen herkese verilebilmektedir.

Bu eğitimi almış Türk ya da yabancı uyruklu adaylar pasaportları ile birlikte yabancı bayraklı teknelerde / yolcu gemilerinde / mega yatlarda, oldukça yüksek maaşlara yat personeli / kamarot / aşçı olarak çalışabilmektedir.

Türk Devleti tarafından verilen STCW-95 eğitimleri, maalesef uluslararası standartları karşılayamadığı için, gene pek çok yabancı ülkede kabul görmemektedir.

Okulumuz, IYT ortaklığı ile, Marshall Island / USA ülkesi tarafından, bahse konu STCW95 temel eğitimleri vermek üzere yetkilendirilmiştir.

Ayrıca okulumuz tarafından diğer yetkilendirilmiş eğitimler ve bunlarla ilgili bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

http://www.yenivira.com

http://iytworldwide.com/index.php/schools/turkey


Eklenme tarihi: 26.12.2014
Share |
YORUMLARINIZ


Ehliyet bilgi
Merhaba, uluslararası ticari ve hususi kaptan ehliyeti hakkında ücret ve kurs zamanları hakkında bilgi rica ediyorum. Bu ehliyetin geçerliliği yine vize ortamından geçiyormu onuda merak ediyorum. muratgurbuz55@gmail.com

Yazan: Murat Gürbüz - 16.01.2019 21:26:13


Kurs Bilgi
Eğitim sureleri ve fiyat bilgisi alabilirmiyim? ersezer@hotmail.com
Yazan: Erdem SEZER - 18.04.2018 00:30:13


bilgi istiyorum
Merhaba ticari ve hususi uluslararasi yat ehliyeti almak istiyorum.sartlar nedir ne kadara mal oluyor kur suresi konusunda bilgi istiyor iyi calismalar diliyorum. bizimmert@yahoo.com.tr
Yazan: Mert Dogan - 02.03.2018 21:15:23


Uluslararası yat kaptanı
Yat kaptanlığı kursları hangi tarihler ve fiyatları nedir bilgi verirseniz mutlu olurum 05374570102
Yazan: Gökhan - 09.08.2017 12:16:58


kurs bilgi acil
Yat kaptanlığı için bilgi almam gerekiyor, yalnız acele rica edicem teşekkürler. Sitenizin hiç bir kenar köşesinde iletişim telefon numaraları bulunmamakta. Lütfen bunuda dikkate alarak ulaşılabiliecek bir-kaç telefon numarası yazınız. 538 217 66 63
Yazan: Yunus Emre - 23.09.2016 09:56:39


Bilgi
Kurs hakkında detaylı bilgi almak istiyorum telefon numarası bırakırsanız sevinirim
Yazan: Asil HIZARCI - 24.07.2016 17:17:20


kurs hakkında detaylı bılgı
Bu ehliyetlerin kurs kaç gün ve ücret ne şartlar nelerdir lütfen beni bilgilendirebilirmisiniz. MASTER OF YACHT – OCEAN / UNLIMITED: 200 & MASTER OF YACHT – OFFSHORE / LIMITED: 200 GT Mail: mesut.dedeeli@hotmail.com
Yazan: mesut dedeeli - 05.02.2016 21:46:51


bilgi
bu kurs ne kadar sürüyor ücreti falan bilgi verirseniz sevinirim 05334926431
Yazan: ümit sarıhan - 18.01.2016 15:38:22


Kurs Bilgisi
Kursunuz hakkında bilgi almak istiyorum.Bilgilendirirseniz sevinirim.
Yazan: Murat Akın - 02.12.2015 00:35:04


kurs bilgi
kurs hakkında detaylı bilgi almak istiyorum 05356234089
Yazan: ibrahim yılmaz - 21.09.2015 17:00:24


Ehliyet
Bu kursla ilgili kisa sürede tarafınızdan bilgi almak istiyorum.0 544 436 93 59.iyi çalışmalar..
Yazan: Mustafa kemal sahin - 14.09.2015 00:51:05


master
Bu ehliyetlerin kurs kaç gün ve ücret ne kadar hangi aylarda kurs var lütfen beni bilgilendiriniz MASTER OF YACHT – OCEAN / UNLIMITED: 200 & MASTER OF YACHT – OFFSHORE / LIMITED: 200 GT Mail: captainmetin@hotmail.fr
Yazan: Metin şen - 31.07.2015 18:50:02
Aşağıdaki bölüme haber ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz


Adınız Soyadınız:
Başlık:
YORUMUNUZ:
Gemilerde güvenlik ne durumda
Güvenli bir çalışma ortamı var
Güvenlik var ama gemiler eski
Her şey göstermelik güvenlik yok

Önceki Anketler
Kurumsal Üyelerimiz
 AYKOP Gemi
 DOĞRU Denizcilik
 YALTUR
 ADAMAR Denizcilik
 ALFA tanker & ACM..
 MARMARA RoRo
 DUMAN Gemicilik v..
 PASİFİK Lojistik ..
 SENKRON Travel
 H M Denizcilik
...


www.gemipersoneli.com   © Gemipersoneli.com - Tüm Hakları Saklıdır.  Kullanım Şartları  Gizlilik Prensipleri  İletişim